Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tozlarındaki tehlike!

Prof. Dr. , tozlarının Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kontrolünden alınıp ’na devredilmesi gerektiğini belirterek, bu tozların eczanelerde satılması gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 2.8.2017 14:22 Güncelleme Tarihi: 2.8.2017 14:37
Protein tozlarındaki tehlike!

Programa katılan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. , tozlarının Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kontrolünden alınıp 'na devredilmesi gerektiğini belirterek, bu tozların eczanelerde satılması gerektiğini söyledi.

Yayına telefonla bağlanan Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Bingür Sönmez ise, alınan protein tozlarının böbrekleri perişan ettiğini vurgulayarak, "Yüksek tansiyon yapıyor ve böbrek yetmezliğine sebep oluyor. Aşırı nabız aşırı tansiyon sonucunda felaketler ortaya çıkar. Insan fizyolojisinin üst sınırını zorlamamak lazım. Vücutta kas yapan şey toz değil, yediğin şeylerdir. O tozları almayıp, yumurta, et yesen, aynı neticeyi verir" dedi.

Spor Hekimi Cem Ergenç ise sadece protein ile beslenenlerin, böbrek, karaciğer ve kalp hastalıklarına yakalanabileceğine dikkat çekerek, şunları dedi: "Daha ileri aşamalarda, ani kalp ölümlerine neden olabiliyor. Bunlar maalesef geri dönüşümsüz problemler. Son yıllarda protein tozlarından kaynaklı böbrek yetmezliği gibi sağlık problemleri de görülüyor. Bu tozlar bence eczanelerde satılmalı.(Habertürk)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Protein tozlarındaki tehlike!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN