Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meclis tatile giriyor

Giriş Tarihi: 28.6.2009 12:36 Son Güncelleme: 28.6.2009 13:52 ABONE OL
Geçen haftayı yoğun bir mesaiyle geçiren ve gündemindeki yasaları çıkaran TBMM, 1 Temmuz'da tatile giriyor. 30 Haziran Salı günü Meclis Genel Kurulu'nun aç-kapa yapması beklenirken, Meclis 4-5 Ağustos'a kadar tatil yapacak. 4-5 Ağustos'ta Meclis Başkanı ve Başkanlık Divanı'nı seçecek olan Meclis'in tatili 1 Ekim'e kadar sürecek.

Meclis geçen hafta son mesai gününde çıkardığı yasaların ardından bu hafta 30 Haziran Salı günü tatile girecek.Geçen hafta aralarında kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılmasını öngören düzenleme ile torba yasa başta olmak üzere pek çok yasayı çıkaran TBMM, Meclis Başkanlığı seçiminin yapılacağı 4-5 Ağustos tarihine kadar tatilde olacak.

MECLİS BAŞKANLIĞI SEÇİMİ YAPILACAK

Meclis Danışma Kurulu'nca belirlenen takvime göre, TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı ve Başkanlık Divanı'nı seçmek üzere 4 Ağustos 2009 tarihinde toplanacak. TBMM Başkanlığı için başvurular, 30 Temmuz Perşembe gününden 3 Ağustos Pazartesi saat 24.00'e kadar Başkanlık Divanına yapılacak. Meclis Başkanı seçiminin birinci ve ikinci turları 4 Ağustos Salı günü, ikinci turda seçilmemesi halinde üçüncü ve dördüncü turları 5 Ağustos Çarşamba günkü birleşimde yapılacak. TBMM Başkanı seçiminin tamamlanmasının ardından Başkanlık Divanının diğer üyelerinin seçimi de yapılacak. Genel Kurul, bu seçimin bitimine kadar çalışacak. Meclis, olağanüstü toplantı kararı almadığı sürece tatilini 1 Ekim'e kadar sürdürecek.

ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis tatile giriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA