İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler:

Giriş Tarihi: 23.6.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 13:36
Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler:
2014-2015 eğitim-öğretim yılı sonunda mezuniyet törenlerinin lüks otellerde yapılmasına müsaade etmediklerini ifade eden İl Milli Eğitim Müdür Halis işler, "Velilerimize törenleri okullarda yapması tavsiyesinde bulunduk" diye konuştu.
Mezuniyet törenlerinde okulların hiçbir şekilde para almadığının da altını çizen İşler, törenleri okul aile birlikleri ve öğrenci komisyonlarının organize ettiklerini ifade etti. İşler, törenlere okul yöneticilerinin katılmadığını söyleyerek, "2014-2015 yılı eğitim ve öğretim yılları arasında okullarda yapılan mezuniyet törenleri tamamen bizlerin dışında yapılan bir organizasyonlardır. Okul aile birlikleri ve öğrenci velileri ile birlikte yapılan bir organizasyondur. Okulun komple dışındadır. Mezuniyet törenlerine okul müdürlükleri katılmaz. Öğrenciler sadece mezuniyet için cübbe parası, şapka ve fotoğraf parası verir. Bunları organize eden okullarımızın aile birlikleri veya öğrenci komisyonlarıdır" dedi.
"MEZUNİYET TÖRENLERİNİN LÜKS OTELLERDE YAPILMASINA MÜSAADE ETMEDİK"
Mezuniyet törenlerinin lüks oteller yerine okullarda yapılması tavsiyesinde bulunduklarını ifade eden İşler, "Bu sene bizim hedefimiz şuydu. Mezuniyet törenlerinin velilerimize para sıkıntısı çıkaracak yerlerde yapılmasına müsaade etmedik. Yani lüks otellerde yapılmasını ve başka yerlerde yapılmasını velilerimize ileterek müsaade etmedik. Okullarımızın kendi alanlarında yapılmasını müsaade ettik. Biz sadece okulların içinde mezuniyet günleri yapılması tavsiyesinde bulunduk. Burada yaptıkları mezuniyet gününe hiçbir öğretmenimizin ve idaremizin katılmalarına müsaade etmiyoruz" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN