Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Jetonlu iPhone geliyor!

Giriş Tarihi: 8.9.2014 14:57

Apple, iPhone 6'da 2000 yıllık teknolojiyi kullanacak!

Apple, yeni akıllı telefonu iPhone 6'yı yarın açıklayacak! Fakat telefon daha gün yüzüne çıkmadan özellikleri tek tek sızmaya devam ediyor. Apple'ın yeni iPhone 6 ve iWatch'da kredi kartla ödemeye yarayan NFC (Near Field Communication) siteminde jeton teknolojisinin kullanılacağı iddia edildi. Kredi kartı gibi kullanılan telefon ve saat ile ödemeler, jeton teknolojisi ile daha güvenli olacak. Daha önce NFC ile parmak izi teknolojisinin kredi kartı yerine kullanılacağı açıklanmıştı.

Jeton teknolojisi, sözcük, rakam ve sembollerin elektronik jetonlara dönüştürülmesine verilen isim. Daha karmaşık bir yazılıma sahip jeton teknolojisi ile müşteri kart numaraları ve bilgilerinin başka kişiler eline geçmesi önlenecek. Apple daha yeni iPhone 6'yı açıklamadan Nordstrom, Walgreens, CVS, ve Disney gibi partner şirketlerin internet mağazalarını bu teknolojiye uygun olarak güncellediklerini açıklaması iddiaları güçlendirdi.

Jeton teknolojisi ise günlük hayatta hala kullanılan jetonlardan ilham alınarak ortaya çıkan bir teknoloji. Eski Yunan ve Roma İmparatorluğu dönemlerinden beri kullanılan jetonlar, 1800'lerde toplu taşımanın gelişmesiyle tüm dünyada oldukça yaygınlaştı.

Habertürk
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jetonlu iPhone geliyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN