Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve 'un gizli anlaşması

ve arasındaki iş birliği yeniden alevlendi.

Giriş Tarihi: 17.11.2014 17:19
Apple ve Samsung'un gizli anlaşması

ve arasındaki ilişki bir küskün bir barışık sevgililer gibi. Koreli şirket geçmişte Apple A serisi yongalarının tedarikçisi oldu. Apple daha sonra rotayı 'ye çevirdi, 6 ve 6 Plus'ın A8 yongalarını Tayvanlı TSMC üretti.

Ortaya çıkan bir rapor bomba gibi bir gelişmeyi içeriyor. Söylenenlere bakarsak 2016'da üretim konusunda Samsung'un TSMC'ye göre daha fazla üstünlüğü var. Raporun devamına birlikte bakalım. Detayları gözden geçirelim.

En yüksek oran

The Korea Times'dan gelen taptaze rapora göre 2016'da pazarda beklenen yeni uygulama işlemcileri veya diğer adıyla sistem çiplerinin üretimi için Apple ve Samsung el sıkışmış. Samsung, Apple AX serisi yongalarının %80 üretiminden, kalan %20'nin üretiminden ise TSMC sorumlu olacak.

Bu işin ucunda 14 nm FinFET üretim süreci yatıyor. Geçtiğimiz nisan ayında Koreli şirketle GlobalFoundries'in stratejik ortaklığı duyurulmuştu. Bu iş birliği her iki şirketin 14 nm işlemcileri küresel kapasitede sunmak için izin veriyor.

Samsung, Apple'la yapılan anlaşma konusunda ise herhangi bir yorum yapmadı. Kaynaklar gelecek sene başlarında Gyeonggi-do'daki bulunan Samsung tesisinde Apple yongalarının üretiminin başlayacağını belirtti. Samsung'un Austin Texas ve GlobalFoundries'in New York'taki tesisinde de çalışmalara başlayacağı söyleniyor. Böylece üretim daha da artacak.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple ve Samsung'un gizli anlaşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN