çubukları yasaklanıyor!

Taksim - İstiklal Caddesi'ne gidebilir ve caddedeki birçok kişinin yalnızca bununla uğraştığını görebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 12.2.2015 12:16 Güncelleme Tarihi: 12.2.2015 12:32
Selfie çubukları yasaklanıyor!
Son yılların en büyük akımlarından olan - öz çekim, bir zamanlar "olsa da olur, olmasa da olur" gözüyle bakılan ön kameraları o kadar önemli hale getirdi ki hem telefon üreticileri hem de aksesuar üreticileri bu tarafa doğru yatırımlar yapmaya başladı. Selfie - öz çekim telefonlar bir yana, bir de selfie çubukları denilen aparatlar çıktı. Birçok farklı modelde ve farklı kullanım imkanları sunan bu çubukları görmek için en basit örnek olarak Taksim - İstiklal Caddesi'ne gidebilir ve caddedeki birçok kişinin yalnızca bununla uğraştığını görebilirsiniz.

Peki öz çekim fotoğraflar için bu kadar uğraşılırken çevredeki insanlara ve objelere zarar verilebileceğini ne kadar düşünüyorsunuz? Bu konuyu gerçekten ciddiye alanlar var. Çünkü ortaya bir zarar çıkarsa bunun tamiri çok zor olabilir.

New York'taki müzelerde selfie çubukları yasaklanmaya başladı. Artık müze ziyaretine gidenler bu çubuklarla içeri giremeyecek ve tabii ki bu aparatları kullanamayacak. Çünkü birkaç selfie çekmek amacıyla başvurulan bu sopaların tarihi eserlere ve diğer değerli eşyalara çarparak zarar vermesinden korkuluyor. Nitekim daha önce böyle endişeleri doğuracak üzücü durumlar yaşanmış ve daha kötülerinin yaşanmaması için önlem alınıyor.

Teknokulis
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selfie çubukları yasaklanıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN