Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD ordusu yolunda

ABD ordusunun insan beyninine yerleştirilecek ve beynin bir bilgisayar gibi çalışmasına imkan verecek, çip büyüklüğünde bir cihaz üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

Giriş Tarihi: 18.2.2015 16:31
ABD ordusu Matrix yolunda
İnsan beynine yapılan müdahaleler sayesinde kişilerin sanal bir dünyaya adım atmalarını ve bu dünyadaki deneyimleriyle çeşitli alanlarda bilgi edinmelerini konu alan filmindekine benzer bir sistem, ABD ordusu tarafından hayata geçirilebilir.

ABD ordusununa çatısı altında hizmet veren Defense Advanced Research Projects Agency'nin (ABD Savunma Bakanlığı İleri Araştırma Projeleri Ajansı) insan beyninin bir bilgisayar gibi işlemesine imkan verecek çip büyüklüğünde bir cihaz üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

Söz konusu proje kapsamında geliştirilen sistemin askerlerin düşünce gücüyle internete girmelerine izin vereceği ve uzun vadede sanal bir dünyanın temellerini atabileceği düşünülüyor.

Konuyla ilgili spekülasyonlar hakkında resmi bir açıklamada bulunmayan ordunun bu teknolojiyi ilk etapta eğitim alanında kullanmayı planladığı öne sürülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD ordusu Matrix yolunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN