Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Android 5.1 Lollipop ile gelen yeni özellikler

Android 5.0 Lollipop güncellemesinin çıkışının üzerinden pek fazla zaman geçmemesine rağmen ufak hataların giderildiği ve bazı yeniliklerinde eklendiği Android 5.1 Lollipop güncellemesi resmi olarak yayınlandı.

Giriş Tarihi: 11.3.2015 10:24
Android 5.1 Lollipop ile gelen yeni özellikler
Aslında geçtiğimiz Şubat'ta tanıtılması beklenen sürüm, bir takım hatalardan dolayı biraz geçte olsa yayınlandı ve çoğunlukla performans, verimlilik ve iyileştirme odaklı olan Android 5.1 Lollipop, birkaç yeniliği de üzerinde getirdi.

Android 5.0 Lollipop güncellemesinin çıkışının üzerinden pek fazla zaman geçmemesine rağmen ufak hataların giderildiği ve bazı yeniliklerinde eklendiği Android 5.1 Lollipop güncellemesi resmi olarak yayınlandı. Aslında geçtiğimiz Şubat'ta tanıtılması beklenen sürüm, bir takım hatalardan dolayı biraz geçte olsa yayınlandı ve çoğunlukla performans, verimlilik ve iyileştirme odaklı olan Android 5.1 Lollipop, birkaç yeniliği de üzerinde getirdi.

İŞTE O YENİLİKLER

* Ani uygulama kapanması sorunu çözüldü.
* Pil yönetimi geliştirildi
* Wifi ile aşırı güç tüketimi sorunu giderildi
* Kablosuz bağlantı sorunu giderildi
* Ok Google sorunları giderildi
* Bildirimlerdeki sorunlar giderildi
* Materyal tasarım renkleri güncellendi
* Resmi çift SIM kart desteği
* HD ses kalitesinde aramalar yapabilme
* Aygıt Koruması

Android telefon ve tabletlerin çalınması yada kaybolması durumunda cihaz kitlenerek Google hesabınızla giriş yapmadığınız sürece açılmayacak. Cihazı fabrika ayarlarına döndürseniz dahi Google hesabınıza girilmeden Android cihazın kilidini açılmayacak. HD kalitesinde sesli görüşmeler için görüşme yapacağınız kişinin de cihazında Android 5.1 Lollipop yüklü olması şart.

Android 5.1 Lollipop'un hangi cihazlar için kullanılacağı Google tarafından henüz açıklanmadı. Fakat T-Mobile firmasının paylaştığı bir dökümanda Nexus 4, 5 ve 7 için 5.1 Lollipop güncellemesinin bugünden itibaren indirilmeye başlanacağı söyleniyor. Henüz Türkiye'de satışa sunulmayan Nexus 6'da güncellemeyi alacak cihazlardan.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Android 5.1 Lollipop ile gelen yeni özellikler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN