Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sanal ortamda

Giriş Tarihi: 25.4.2013 13:49

Altındağ Belediyesi, Hamamönü semtinin ardından Cezaevi si'ni de 360 derece sanal tur teknolojisiyle internetten gezilebilir hale getirdi.

İnternet kullanıcıları, 360 derece panoramik görüntüleme otomasyon sistemiyle, elektronik ortamda Cezaevi si'nin her detayını kusursuz olarak görüntüleyebiliyor.

Türk yakın tarihinin pek çok önemli olayı ve karakterine ev sahipliği etmiş olan Ulucanlar Cezaevi'nin koğuşlarını, tecrit odalarını, sokaklarının dış görüntüleri ve meydanların genel ve kuşbakışı görünümlerinin panoramik olarak görüntülenebildiği sanal turda, oluşturulan görsel şölen sayesinde kullanıcılar son teknoloji ile tarihi müzeyi ziyaret edebiliyor. Zindan ve koğuşlardaki ses efektleri ile gezintinin görselliğini sesle de birleştiriyor.

Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nin yanı sıra bir kültür ve kongre merkezine dönüştürülen Yarı Açık kısmını da içeren sanal turda ziyaretçiler, sanat sokağı atölyelerini, protokol ve toplantı salonlarını, sokak ve meydanların genel görünümlerini bilgisayar başından ziyaret edebiliyor.

CEZAEVİ BELGESELİ

Müze ve Ulucanlar Cezaevi yarı açık kısmındaki iki ayrı sinemada bulunan perdelerde, sanal tur üzerinden film gösterimi yapılabiliyor. Ulucanlar Cezaevi sanal tur ziyaretçileri, sinema salonları bölümünde Ulucanlar Cezaevi Belgeselini izleyebiliyorlar.

Sanal gezinti sistemi içeriğinde bulunan sosyal ağ paylaşım özelliği sayesinde, yüz binlerce kullanıcıların sanal gezinti yapmaları, beğenmeleri ve bunu arkadaşlarıyla paylaşmaları da mümkün.

Altındağ'da her zaman yeni ve modern olanı yaşamayı ve yaşatmayı amaçladıklarını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, modern çağın en önemli iletişim aracının internet olduğunu vurgulayarak, "360 derece sanal tur, internetten de Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nde tarihi yaşamayı mümkün kılıyor. Bu teknoloji sayesinde kendinizi Ulucanlar'da geziyormuş gibi hissedebilir, hiçbir detayı atlamadan cezaevini sanal olarak gezebilirsiniz. Bunun için http://360ulucanlar.altindag.bel.tr adresini tıklamanız yeterli." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulucanlar sanal ortamda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN