Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihi türbe maketi 'e konuldu

Siirt'in Aydınlar ilçesinde bulunan İsmail Fakirullah ve İbrahim Hakkı hazretlerinin türbesinin maketi, bugün İstanbul 'te yapılacak törenle açılacak.

Giriş Tarihi: 27.9.2013 16:08
Siirt Valisi Ahmet Aydın, 'te düzenlenecek törene katılmak üzere İstanbul'a gitti. Siirt'in kültür ve turizmini tanıtmak amacıyla önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Vali Aydın, "İslam dünyasında tanınan İsmail Fakirullah, İbrahim Hakkı, Veysel Karani Hazretleri gibi önemli değerler Siirt'te metfun bulunuyor. Bu değerlerimizi tüm dünyaya tanıtmak amacıyla bir dizi çalışma yürütüyoruz. Geçen ay İstanbul'da düzenlediğimiz 'Siirt Günleri' büyük yankı buldu. Dün tamamladığımız Tillo Günleri de büyük takdir topladı.

Cuma günü Miniatürk'te açacağımız İsmail Fakirullah-İbrahim Hakkı hazretlerinin türbesinin maketi, tanıtım çalışmalarımıza büyük katkı yapacaktır. Yaklaşık bir yıldır hazırlıklarını yürüttüğümüz türbe maketinin açılışına tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Maketin yapılmasında emeği geçen Tillolu hemşehrimiz iş adamı Mehmet Sıddık Yıldız'a teşekkür ediyoruz. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Miniatürk İşletme Müdürü Resul Erkan'a da katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

Miniatürk'e yerleştirilen türbe maketi 1/25 ölçeğinde olup, her türlü hava koşuluna dayanılacak şekilde dizayn edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi türbe maketi Miniatürk'e konuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN