Annesini döverek öldürdü, 10 yıl ceza aldı

Annesini döverek öldürdü, 10 yıl ceza aldı
18.09.2015 | 14:58

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde, 2011 yılında banyoda düşerek hayatını kaybeden 81 yaşındaki Kevser Akman’ı döverek ölümüne sebebiyet verdiği iddia edilen 52 yaşındaki Hüseyin Akman 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Zonguldak'ta 2011 yılında banyoda düşerek ölen 81 yaşındaki Kevser Akman'ın vücudunda darbeyle oluşabilecek yara izlerine rastlanınca, gözaltına alınıp tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan oğlu 52 yaşındaki Hüseyin Akman hakkında, 'Ölüme sebebiyet verecek şekilde kasten yaralamak' suçundan 25 yıl hapis istemiyle dava açıldı. 2 yıl süren dava sonrası mahkeme, 12 Aralık 2013 tarihinde tutuksuz sanık Hüseyin Akman hakkında 'kasten öldürmek' suçundan 10 yıl hapis cezası verilmesine karar verdi. Ancak Yargıtay, cezayı az bulduğu gerekçesiyle kararı bozdu. Bu sebeple tekrar Zonguldak Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu sanık Hüseyin Akman bir kez daha hakim karşısına çıktı. Sabah erken saatlerde tutuklu bulunduğu Beycuma M Tipi Kapalı Cezaevi'nden getirilen sanık, "Savunmasında ben annemi öldürmedim, suçlamayı kabul etmiyorum" dedi.

AVUKAT ''SANIĞIN CEZAİ EHLİYETİ YOK''
Sanık Avukatı ise yaptığı savunmada, sanığın mahkemede olan biteni anlamadığını ve cezai ehliyetinin olmadığını söyledi.
Cumhuriyet Savcısı verdiği mütalaada, 10 yıl hapis cezası kararının sadece sanık avukatı tarafından lehine bozulması istenerek temyiz edildiği ve tekrar verilecek kararın yasa gereği daha fazla olamayacağını söyledi. Mahkeme heyeti de tutuklu sanık Hüseyin Akman'ı tekrar 10 yıl hapis cezasına çarptırdı.

OLAY
Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı Büyüktekke köyündeki evinde, bekar ve işsiz olan oğlu Hüseyin Akman ile birlikte yaşayan 4 çocuk annesi Kevser Akman, 2011 yılı Nisan ayında banyoda düştü. Annesini banyodan alıp koltuğa yatıran Hüseyin Akman, 112 Acil Servis'e haber verdi. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Kevser Akman'ın öldüğü belirlendi. Daha sonra Hüseyin Akman'ın kız kardeşi Şerife Duysak da ağabeyinin annesine şiddet uyguladığını ileri sürerek şikayetçi oldu. Bunun üzerine Hüseyin Akman, gözaltına alındı. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Hüseyin Akman hakkında, 'Ölüme sebebiyet verecek şekilde kasten yaralamak' suçlamasıyla 25 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN