Döviz bürosunu soymaya çalışan silahlı saldırgan kadın çalışan direnince böyle kaçtı | Video

Döviz bürosunu soymaya çalışan silahlı saldırgan kadın çalışan direnince böyle kaçtı | Video
27.01.2021 | 17:23

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Kocaeli’nin Karamüsel ilçesinde bir döviz bürosunu soymaya çalışan silahlı şahsın, iş yerinde çalışan kadının para kontrol cihazı ile direnmesi sonucu kaçtı. Soygun girişimi anları ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay 14.30 sıralarında öğlen saatlerinde Hacıömerağa Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bir döviz bürosunda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan döviz bürosuna gelen şahıs, cebinden çıkardığı silahını kasadaki kadın çalışana doğrultarak paraları poşete koymasını söyledi. İş yeri çalışanının tepki göstererek eline aldığı para kontrol cihazı ile karşıı koyması sonucu ilse silahlı şahıs, hızla iş yerinden çıkarak kaçmaya başları. Kadın çalışanın ise elindeki cihaz ile şahsı bir süre kovaladıktan sonra iş yerine dönerek durumu polis ekiplerine bildirdi.
Üzerini değiştirirken polis ekiplerine yakalandı

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerinin takibi sonucu, soygun girişiminde bulunan şahıs ara sokakta üzerini değiştirmeye çalışırken yakalanarak gözaltına alındı.

SOYGUN GİRİŞİMİ GÜVENLİK KAMERASINDA
Öte yandan soygun girişimi ise iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde döviz bürosuna gelen şahıs, cebinden silahını çıkararak iş yerinde bulunan kadın çalışana kazadaki paraları uzattığı çantaya doldurmasını söylüyor. Kadın çalışan ise tepki göstererek eline aldığı para kontrol cihazı ile karşı koyması sonucu ilse silahlı şahıs, hızla iş yerinden çıkarak kaçmaya başlıyor. Kadın çalışan ise elindeki cihazla, kaçan şahsı kovalıyor.

SOYGUNCUYU ALTIN ÇEKME MAKİNESİ İLE KOVALAYAN KADIN KONUŞTU
Soyguncuyu elindeki altın çekme makinesi ile kovalayan döviz bürosunun sahibi Nuray Yıldız, yaşananları anlattı. Olay sırasında hiç korkmadığını söyleyen Korkmaz, soyguncuyu ilk gördüğünde şaka sandığını belirterek, "Burada işlem yapıyordum. Kafamı kaldırdım. Bereli, yüzü tamamen sarılı bir şahıs, silahı bana göstererek, 'Paraları çıkartın' dedi. Ben de 'dalga mı geçiyorsunuz?' dedim. Tekrar paraları çıkarmamı söyledi. Ben de elime bu makineyi aralar üzerine yürüdüm. O da bir anda bocaladı. Kaçarken arkasından bunu fırlattım. Hiç korkmadım" dedi.

SON DAKİKA