Nesli tükenmekte olan hayvanları satacaktı. Aralarında Pacman Kurbağası da var | Video

Nesli tükenmekte olan hayvanları satacaktı. Aralarında Pacman Kurbağası da var | Video
28.01.2021 | 16:29

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

İstanbul Pendik’te nesli tükenmekte olan hayvanları internet üzerinden satışa çıkardığı ileri sürülen bir şüpheli gözaltına alındı. Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Polisleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, bir müştemilatta tutulduğu tespit edilen 40 adet hayvan ise koruma altına alındı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne teslim edilen hayvanlar arasında 10 pacman kurbağası ve 2 varanüs glauerti olduğu ortaya çıktı.

İstanbul'un Pendik ilçesinde bulunan bir müştemilatta nesli tükenmekte olan hayvanları internet üzerinden satışa çıkardığı iddia edilen bir şüpheliye yönelik operasyon gerçekleştirildi. Söz konusu adrese baskın düzenleyen Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü Polisleri, nesli tükenmekte olduğu belirtilen hayvanları satışa çıkardığı tespit edilen şüpheliyi gözaltına aldı.

PACMAN KURBAĞASI DA VAR!

Adreste gerçekleştirilen aramalar kapsamında sağlıksız koşullarda tutulduğu ortaya çıkan 40 adet hayvan ise koruma altına alındı. Hayvanlar arasında başta 10 pacman kurbağası ve 2 varanüs glauerti olmak üzere, 2 savanna monitör, 4 cüce monitör, 5 terriblis kurbağa, 11 taç geko, 2 amazon süt kurbağası, 3 tinçtorius kurbağa ve 1 yeşil ağaç gekosu olduğu ifade edildi. Nesli tükenmeke olan hayvanlar Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'ne teslim edilerek koruma altına alındı.

ŞÜPHELİ HAKKINDA İŞLEM BAŞLATILDI

Gözaltına alınan şüpheli hakkında "Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na Muhalefet" ve "CITES'e (Nesli Tehlikede Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme) Muhalefet" suçlarından işlem başlatıldı. Şüphelinin Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

SON DAKİKA