Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SAVAŞ AY

Parev be Yervant Bostancı

21 yıl sonra Amerika'dan Türkiye'ye dönen udi sanatçı Yervant Bostancı'ya 'Parev be kardaş' çekip, Ermenice selamlıyorum.
O hiçbir zaman diyasporalı olmadı. 1992'den bu yana Kaliforniya Eyaleti'ndeki Los Angeles kentinde gazinolarda sahneye çıktı, uduyla Ermenice, Türkçe ve Kürtçe türküler söyledi.
Kendisini dinlemeye gelen Ermeni diyasporası sürekli eleştirdi onu.
"Sen Ermenisin niye Kürtçe veya Türkçe de söylüyorsun?" Ama o yolundan şaşmadı.

İbrahim Şahin dedi ki
2 ay kadar önce haber takibi için Los Angeles'taydım ben de. Türk yemekleri ve kültürü festivali yapılıyordu.
Anayurttan gelen kuruluşlar stantlar açmıştı. TRT standı da vardı. Genel Müdür İbrahim Şahin bir detayı paylaşmıştı benimle. Ermeniler gelip ricacı olmuşlar. "Türkiye'de doğduk büyüdük, Türkçemiz iyi. Ama çocuklarımız yarın öbür gün ana vatana dönmek istese Türkçeleri biz gibi kuvvetli olamayacak. Bizi gözetin. Mesela TRT çocuk çok izleniyor burada. Pepe ya da Keloğlan, mesela Türkçe Ermenice olarak ders gibi maceralar yaşasın."
Genel Müdür Şahin sevinmişti öneriye.
Umarım yeni yayın dönemine yetiştirirler.
Sadece Yervant dost değil, ileride daha nice Anadolu kardeş insanı anlaştıkları dillerle ne güzel buluşur.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN