Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SAVAŞ AY

Bodrum Devlet Hastanesi dikkat

Geçen hafta sonu 3 günlüğüne Bodrum'a 'kaçtım'. Doktorumdan kaçtım yani. Yaklaşık 1,5 aydır ışın tedavisi alıyorum ve hafta içleri ille İstanbul'da olmalıyım. Boş geçecek günlerde de yetişemem, ıskalarım diye göndermek istemiyor beni Sedat Türkkan Hocam şehir dışına. Haklıymış meğer. Uçaklarda yer durumundan 1 günlük atlama oldu seanslarımda. Dahası ikinci sabahımda pekiyi hissetmedim kendimi ve sabah saatlerinde Bodrum Devlet Hastanesi'ne kontrole gittim.
Şimdilik çok gördüğümü az yazacağım. Çünkü hem başhekim hem idari kadronun iyi niyetini biliyorum yıllardır.

Dost acı söylermiş

Dost uyarısıdır diye hafif geçeceğim ama herkes payına düşen dersi çıkarsın.
- Hem sağlık personeli hem yardımcı personel çok yorgun, bitik, konsantre zayıf, ilgisiz, umursamaz. Bazıları işi küstahlığa, kabalığa vardırıyor dikkat!..
- Hijyen meselesi fena. Ortalık tozlu, lekeli, yerlerde kullanılmış pamuklar, gazlı bezler, atıklar...
- Güvenlik hak getire. Polis ya da bekçi arkadaşlar da aynı yorgunluğun girdabından olsa gerek pestil görünümünde.
- Müdahale odalarının bazıları gündelik giysileriyle yatan 'hasta'larla dolu. Geceyi geçirecek yeri olmayanlar da mı var anlayamadım. 'Otel mi orası' diyesim var.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN