Türkiye'nin en iyi haber sitesi
YÜKSEL AYTUĞ

Survivor kavgasında kim haklı?

Köşemize yıllardır objektif eleştirileriyle katkı veren okurumuz Şerife Nalan Yılmaz, son günlerde kavga ve diskalifiyelerle gündemden düşmeyen Survivor yarışmasını masaya yatırmış:
"Yüksel bey merhabalar, Survivor 2024 All Star'da olaylar bir türlü durulmuyor. Neredeyse her yarış sırasında ya da sonrasında yarışmacılar kavgaya varan tartışmalar yaşıyorlar. Hatta Survivor'da hiçbir zaman affedilmeyen fiziksel temasa kadar varıyor olaylar.
Yıllar önce Survivor yarışmacısı Berna, Sahra'ya bir tokat attı diye yarışmadan diskalifiye edilmişti. Sonraki yıllarda da fiziksel temasın asla telafisinin olamayacağını, sonucun diskalifiye olacağını yarışmacılar da biz izleyenler de net bir şekilde öğrendik. Ancak bu sene hem de konseyde Nagihan'ın Aleyna'yı itmesiyle başlayan temaslı tartışmalarda yarışmacılar sertçe uyarılıp en fazla kazanılan ödül oyunlarına katılamama cezası alıyorlardı.
Ama son olarak Ada Konseyi'nde yarışmacı isimleri yazıldığı sırada Pınar'ın Sema'yı yazarken yılan şeklinde çizip, sonrasında dalga geçmesi, adaya geldiği günden beri Sema'yı tahrik eden konuşmalar hatta tartışmalar yapması sonucu Sema daha fazla dayanamadı ve Pınar'la fiziksel teması çok olan büyük bir kavgaya girdi. Sonraki konseyde gördük ki; Acun Ilıcalı, Sema'yı diskalifiye etti. Ama Pınar yarışmada kalmaya devam ediyor.
Acun Ilıcalı'nın özel davetiyle sonradan yarışmaya dahil olan Sema'ya haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Çünkü Pınar'ın Sema'yı tahrik etmesinin sebebinin yarışmanın çok öncesinden, atletizm hayatlarından geldiğini öğrendik. Tamam, fiziksel temas yapan yarışmacıların başından beri diskalifiye edildiklerini biliyorum. Ama bu sefer olay bence çok başkaydı ve benim gibi düşünen seyirci sayısının çok olduğu kanaatindeyim. Sema, Pınar'a vururken Pınar'ın da ne yaptığını hepimiz gördük. Ağır tahrik vardı. Yanlarında olmadığı halde sırf kardeşler diye Seda'ya da sataşan bir Pınar'ın olduğu da unutulmamalı... Bu sene Survivor 2024 All Star bende tam bir hayal kırıklığı yarattı. Yarışmalarını heyecanla izlediğim tüm yarışmacılar bir arada ama birçok kez katıldıkları Survivor yarışmalarında daha önce gördüğümüz hırsı ve tatlı rekabeti göremiyorum... Sezon sonunda hangi yarışmacının birinci olacağını merak etmemle birlikte, "Acaba hangi yarışmacı yarışın sonunu getirebilecek?" sorusunun cevabını daha fazla merak ediyorum..."

Güneşli havada şemsiye
Köşemizin en çalışkan okurlarından Muharrem Akduman, ABD'nin insafsız, mesnetsiz ve adaletsiz silah ambargosuna ilginç bir benzetmeyle değinmiş:
"Yüksel'ciğim, ABD maalesef bizimle yıllardır oyun oynuyor adeta. Şimdi, uçak sorunu var. Hem de hibe değil, paramızla olsa da vermiyor! Bize, güneşli havada şemsiye veriyor ama en çok ihtiyacımız olan yağmurlu havada geri alıyor!!! Sevgiler."

HAFTANIN ŞİİRİ

ALACAĞIN OLSUN
Gönül bahçendeki çiçekler solsun
Göz pınarlarına hep yaşlar dolsun
Hiç yazın olmasın yüreğin donsun
Gelmedin, dönmedin, alacağın olsun

Gittiğinden beri kalbimde korsun
Hiç kolay olmadın şimdi de zorsun
Bunun hesabını melekler sorsun
Gelmedin, dönmedin, alacağın olsun

Hasretinle gönlüm bin parça oldu
İnan ki bu sevda beni çok yordu
Bu fırtına beni kalbimden vurdu
Dinmedin, bitmedin canın sağ olsun

Sevdanın en karası beni mi buldu?
Dermanım kalmadı ömrüm mahvoldu
Bir aşk ki ruhumu cennetten kovdu
Görmedin, bilmedin, canın sağ olsun

Yüksel Aytuğ - 2023

Gaf kürsüsü
Değerli dostum ve meslektaşım Tansu Sarı'nın tespiti: A Spor'da Trabzonspor- Başakşehir kupa maçının öncesinde yorumcu Ulaş Uğraş Özdemir "Başakşehir Teknik Direktörü Çağdaş Atan, Alanyaspor'u çalıştırırken Trabzonspor'da şu anda forma giyen Umut Güneş'i Türk futboluna kazandırdı" dedi. Oysa Umut Güneş, Alanyaspor'da ilk kez Erol Bulut döneminde forma giydi.

Zap'tiye
Gel de başka ülkede yaşa...Ne demiş?
"Eşime beni yemeğe çıkart diyorum, annesine yemeğe götürüyor." (Dertli kadının Neler Oluyor Hayatta programına gönderdiği mesaj)

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA