Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu yıl 40'ıncısı düzenlenecek Vodafone Maratonu'nda, Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na koşarak geçme fikri beni hep heyecanlandırmıştır. Her yıl mutlaka bu tarihlerde İstanbul'da olmaya çalışır, maratonda 10 kilometre koşarım. Koşunun bir gün öncesinde ise kesinlikle uyuyamam. 'Ya uyanamazam? Ya parkuru bitiremezsem? Ya fenalaşırsam?' korkusuyla sabahı sabah ederim. İşte o gün bugün... Yarın maratonda yine 10 kilometre koşuyorum. Gelelim yarın neler olacağına... Bu yılki maratonda teknoloji yazarımız yok; yalnız koşuyorum. Gerçi Timur'dan kurtulmak mümkün değil; koşuya Facetime ile İsviçre'den bağlanacakmış. Maratona nasıl hazırlandığıma gelince... Hazırlık sürecinde yanımda Timur veya başka biri yoktu. Tek dostum; koşu durumum ve performansımı gösteren Series 4 saatimdi. İhtiyaç duyduğum tüm ölçümleri doğrudan görebildim. Tam bir antrenör gibi; geçen gün bana 'Bedenin tamam ya zihnin bu 10 kilometrelik serüvene hazır mı?' diye sordu. Meğer, zihinsel dayanıklılığımı en üst seviyeye taşıyabileceğim 'Zihnini maratona hazırla' başlığı altında birçok aplikasyon varmış. Benim seçimim; Patika: Kolay Meditasyon uygulaması oldu. Maraton öncesi, gece yatarken bunu yapmanızda fayda var. Ayrıca Nike+Run Club rehberli koşu uygulamasında Fitwell'den faydalanabilirsiniz. Bir gece önceden, koşuda dinleyebileceğiniz müzik listenizi ayarlamayı da unutmayın. Yoksa bu maraton bitmez...

İYİLİK PEŞİNDE...
Vodafone İstanbul Maratonu'nun bu seneki başlığı; Sağlıklı Yarınlara Koş İstanbul. Bu spor etkinliğinde her yıl birçok kişi, yalnızca spor için değil, iyilik için de koşuyor. Maraton; sivil toplum kuruluşlarının (STK) bağış toplayıp dikkat çekmesi için çok güzel bir fırsat yaratıyor. STK'lara her yıl rekor bağış toplanıyor. Örneğin; Kansersiz Yaşam Derneği için koşarsanız, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Teçhizat Tamamlama Projesi'ne katkı sağlamış oluyorsunuz. Kansersiz Yaşam Derneği'nin önde gelen gönüllülerinden Petek Kışlalı, şöyle diyor: "Koşuyoruz çünkü çocuklar yaşamalı. Elimden gelen koşmaksa, adımlarım onlara şifa olsun. Gücümüzü birleştirirsek yaşamı iyileştirebiliriz. Çocukların iyileşeceğine ve kansersiz bir yaşama inanıyorum." Siz de inanın ve kanserli bir çocuğun gülümsemesine sebep olmak için lütfen bağışta bulunun.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı:Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN