Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esra Erol'un baş göz etme programı 'Evlen Benimle' geçen hafta bir bombaya imza attı. Gerçi, her program bir bomba da, bu başka bomba oldu. Baştan söyleyeyim; Esra Erol'u ilk günden beri çok başarılı buluyorum. Hadi Esra'nın hakkını verelim; öyle bir programı idare etmek zor iş. Dışarıdan "Aman ne var ki canım" tadında burun kıvıranlar vardır elbet ancak gündüz kuşağında Esra'nın yerini doldurabilecek, onun gibi yaşlının dilinden anlayan, gerektiğinde gırgıra vuran, lafını esirgemeyen başka bir sunucu da çıkmadı hani.

DEVİR DEĞİŞTİ AMA...
Geçen hafta Esra'nın programına Amsterdam'dan bir izleyici bağlandı. Belki haberiniz vardır... Telefondaki kadın izleyici Amsterdam'da yaşadığını daha önce evlendiğini ama ayrıldığını, lezbiyen olduğunu ve kadın bir eş aradığını söyleyince Esra Erol'un gözleri hayretle açıldı. "Hımmm" çekti, 'Sen misin lezbiyen kadın, çık dışarı, kapa telefonu terbiyesiz' hesabı; "Siz başka programlara gidin" fırçasını çekip, telefonu kapattı. Sonra da şu talihsiz yorumu yaptı; "İşi gücü yok, fantezi dünyasını renklendiriyor..." Ortalık karıştı tabii. Stüdyo ahalisi Amsterdam'daki lezbiyen kadını kınadı, gözler devrildi, dudaklar yandan yandan kıvrıldı, bu kadar da rezillik, genişlik olmazdı. Tövbe tövbeydi. Akabinde lezbiyenler ve homoseksüeller ayaklandı, Esra Erol'u protesto ettiler. Daha sonra Esra Erol şu açıklamaya sığındı; "Devir değişti ama Türkiye bunu kaldırmaz!" Türkiye bunu kaldırmaz mı? Pardooon! Türkiye neleri kaldırdı, üşenmeyin sarın hafızanızı başa, düşünün ey okur. Kırdığı fındıklar buradan Bağdat'a köprü olan kadınlar başımıza hanımefendi olmadı mı? Kadınlar dövülüp, canlarından olmadı mı? Çocuklar, bebekler her gün tacize uğrayıp, şiddet görmüyorlar mı? Koca koca çok mühim şahsiyetler milletin paralarını ceplerine atıp gönül rahatlığıyla gezmiyor mu? Diyelim dakika başı 'Allah Allah' çeken Divamız yok mu? Aldatmalar, sahtekarlıklar, zavallıları sömürmeler yok mu?

ÇALIŞMADIĞI YERDEN GELDİ
Ya kadınların 2010'da hâlâ çektikleri türlü türlü ıstıraplar ne olacak? Tecavüzcüleriyle evlendirilip sonra canlarından olan kadınlar ne olacak? Seks kasetleri? İnternet fingirdemeleri? Bırakın Allah aşkına, 'Türkiye bunu kaldırmazmış!' Peh! Yersen! Onlar lafta, herkes neler karıştırıyor neler, görünmeyen yerlerde neler dönüyor neler. Allah aşkına, Türkiye kendi özel hayatında özel bir tercih yapmış kadının, aynı kendisi gibi tercihlere sahip olan birini aramasını niçin kaldıramayacakmış? Sanki Türkiye'deki tek lezbiyen, yayına bağlanan kadınmış gibi, bu ne tepki?

BU ŞEKİL HİÇ OLMADI
Bence Esra Erol çalışmadığı yerden geldiği için bir anda şaşırdı ve ne yapacağını bilemedi. Çünkü ben, onun kişilerin cinsel tercihlere saygı gösterecek bir kadın olduğuna inanmak istiyorum. Ha bir seçenek daha vardı tabii, Esra Erol; "Bizi aradığınız için teşekkür ederiz ancak programımızın formatında kadın-erkek evliliği dışında bir baş göz etme olayı yoktur" diyebilirdi, demedi. Sonuç: Bu şekil olmadı, hem de hiç olmadı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN