Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu kararı Aziz Yıldırım'ın da beklediği son 15 gün içinde avukatlarınca Yargıtay'a verilen dilekçelerden zaten anlıyorduk. Son başvuruda 'hükmün açıklanmasının ertelenmesi'nin bu suçlara uygulanmamasını eşitlik ilkesine aykırı bulduklarını belirtiyorlardı.
Kararın Fenerbahçe'ye darbesi iki türlü olacak... Hem yönetim yapısında yeni bir kaos yaşanacak, seçime gidilecek...
Hem de doludizgin giden futbol takımında dengeler sarsılacak, panik ve moralsizlik beraberinde gelecektir.
Kısacası, kış ortasında evsiz kaldı Fenerbahçe...
Başkanlık çok önemli bir koltuk.
Temsil gücünün yanı sıra, 25 milyonluk bir camiaya soluk aldıracak etkisinin de olması gerekiyor.
Fenerbahçe kendi iç dinamikleriyle bu sorunu öyle veya böyle aşacaktır. Şu anki yönetimde Mahmut Uslu ve Abdullah Kığılı gibi iki ağır top var. Eğer devam etmek isterlerse yönetimi toparlayabilirler.
Olağan kongre 2015 Mayıs'ında olduğu için belki de yönetimin de istifa etmesi, yeniden bir ekip oluşturulması daha doğru olur.

MADDİ SARSINTI KAÇINILMAZ
İşin sportif kısmında bir problem yok. Kupa Fenerbahçe'de kaldı ama Aziz Başkan gitti.
Yargıtay veya Tahkim Kurulu kararları birbirine ters gözükse de, aynı delillerle verildiği ve yeni bir tanık - delil de ortaya çıkmadığı için, sportif statüko bozulmayacaktır.
2010-11 sezonunun şampiyonu Fenerbahçe'dir.
Kafalar karışmasın... İnsanlar gibi hukukçuların da yorumları farklı olabilir. Futbolun kendi dinamikleri, Aziz Yıldırım'ın da söylediği gibi; Fenerbahçe'nin anahtarı sokmuş ama çevirmemiş olduğuna kanaat getirdiler. Ceza Hukuku ise teşebbüsü daha sert yorumladı. Futbol takımı veya diğer branşların bir çalkantı yaşaması kaçınılmaz.
Çünkü hisse senetlerinin değerinin düşmesi, alınan kredilerin yeniden teminatlandırılmasını gerektirebilir.
Bu noktada ödemelerin aksaması da kaçınılmaz olur. Profesyonel oyunculardan ne kadar fedakarlık isteyebilirsiniz ki...
8 yılık kaptan Alex bile, kenarda heykeli dururken 'alacağım yoktur' belgesini imzalamamıştı.

LİDER İSİMLER BULUŞMALI

Bu nedenle, öncelikle bir birleşme; güç birliği oluşturulması gerekiyor. Fenerbahçe'nin güçlü isimleri, başta Mehmet Ali Aydınlar ve Ali Koç olmak üzere, Nihat Özdemir, Ferit Şahenk, Hulusi Belgü ve Hamdi Akın, süratle bir araya gelmelidir. Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay'ın, yönetimin kararıyla birlikte 100 yıllık refleksleri harekete geçirecek düğmeye basması şart.
Aziz Yıldırım'a sahip çıkan kongre üyeleri ve taraftarlar ise davanın yeniden görülmesi için kamuoyu oluşturmak için birlikteliklerini bozmamalılar.
Verilen cezalar çok ağır.
Günün şartları, bu dosyaların yeniden tartışılması gerektiğini şart koşuyor.
Bugün kulübüne gönül verenlerin hepsi, "Konu F.Bahçe ise gerisi teferruattır" demelidir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN