18 Ekim 2017, Çarşamba
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Moskova'nın şifresini 'Temel' çözecek!

İLKER GEZİCİ Giriş Saati04.11.2011 18.39 Güncelleme05.11.2011 10.43
A+ A-

'Temel'in öyküsünü anlatan 'Sümela'nın Şifresi' daha vizyona girmeden 'Moskova'nın Şifresi' adlı devam filminin hazırlıkları başladı. Filmde 'Temel' yine başrolde

Karadeniz fıkralarının baş kahramanı 'Temel'in komik hikayesini anlatan ve 16 Aralık'ta vizyona girecek olan 'Sümela'nın Şifresi-Temel'in iki ayrı devam filmi çekilecek.

HAZIRLIK BAŞLADI
Serinin yönetmenliğini üstlenen Adem Kılıç; hikayeye üçleme olarak başladığını ve film henüz vizyona bile girmeden, ikinci filmi kafasında tasarladığını söylüyor. 'Temel' karakterini Alper Kul'un canlandırdığı üçlemenin 'Moskova'nın Şifresi' adını taşıyan ikinci filmi Moskova'da çekilecek ve 'Temel'in Moskova'da başına gelen komik olaylar anlatılacak.

'TEMEL' KUTSAL HAZİNENİN İZİNDE
Üçlemenin ilk filmi olan 'Sümela'nın Şifresi'nde; Alper Kul, Aslıhan Güner, Ruhi Sarı, Salih Kalyon, Tarık Ünlüoğlu, Zafer Ergin, Altan Erkekli, Necip Memili, Ali Düşenkalkar ve İsmail Hakkı Ürün gibi isimler rol alıyor. Hikayesini Yılmaz Okumuş'un kaleme aldığı 'Sümela'nın Şifresi' adlı filmde; 'Temel', sevdiği kıza ulaşmak için büyük bir sırrın peşinden gidiyor ve Sümela'nın şifresini çözerek kimsenin izini bulamadığı kutsal hazineye ulaşmaya çalışıyor.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.