01 Mayıs 2017, Pazartesi
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Artık Şırnak'ta sinema var!

Giriş Saati28.02.2013 16.52 Güncelleme28.02.2013 16.52
A+ A-

Şırnak Valiliğinin, özel sektöre sinema olarak kullanılması için kiraya verdiği salonun açılışıyla Şırnaklılar sinemaya kavuştu.

İldeki sinema özlemini sona erdirmek için hareket geçen valilik, Kültür Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren kültür merkezindeki tiyatro salonunun, sinema salonu olarak kullanılmasını kararlaştırdı. Salon, bir işletmeci tarafından sinema olarak kiralandı.

Yapılan değişikliklerin ardından Şırnak'ın ilk sinema salonunun açılışı vatandaşların katılımıyla yapıldı.

Açılışın ardından davetliler, Cem Yılmaz'ın 'Fundamentals' adlı sinema filmini izledi.

İl Kültür Müdürü Teymur Erol, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2011 yılında Şırnak Valisi Vahdettin Özkan tarafından, kentte önemli bir kültürel eksiklik olarak görülen sinema salonu sorununun çözümü için proje geliştirildiğini söyledi.

İlde sinema salonu bulunmaması nedeniyle özellikle doktorlardan gelen yoğun talep üzerine çalışmaları hızlandırdıklarını ifade eden Erol, şöyle dedi:

"Şırnak'a sinema salonu kazandırmak Valimiz Vahdettin Özkan'ın 2 yıldan bu yana yürüttüğü bir sosyal sorumluluk projesiydi. Ama çok geç kaldık."

İşletme sahibi Şehmus Zeyrek ise sinemanın haftanın 7 günü hizmet vereceğini belirterek, vizyona giren tüm yeni filmleri gösterime sunacaklarını belirtti.

Şırnaklılara sinema kültürünü tanıtmaya çalışacaklarını ifade eden Zeyrek, 'İnşallah bunda da başarılı oluruz. Sinemamız Şırnak için yeni bir sosyal aktivite alanı. Temennimiz o ki iş adamlarımız ve genç arkadaşlarımız Şırnak'a yeni sinema salonları kazandırsınlar' dedi.

Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Osman Geliş de kentte bir sinema salonu bulunmayışının önemli bir eksiklik olduğunu ifade ederek, artık Şırnaklı gençlerin kültürel alanda faydalanacakları bir sosyal alanın ilde mevcut olduğunu belirtti.

Filmi izleyen vatandaşlar ise kentte sinema açılmasının sevindirici olduğunu dile getirdi.

Açılışa, Şırnak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Nas, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kazım Zan, AK Parti İl Başkanı Mehmet Demir ile bazı sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.