Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lazerle idrar kaçırmaya son

Giriş Tarihi: 25.9.2016
Lazerle idrar kaçırmaya son

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Torgaç, idrar kaçırma şikayeti olanların lazer yönetimiyle bu sorundan ameliyatsız kurtulabileceğini söyledi

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Mustafa Torgaç, öksürme, hapşırma, gülme, cinsel ilişki sırasında ve tuvalet ihtiyacı hissedildiğinde yetişemeden idrar kaçırma şikayeti olanların ameliyat olmadan lazer yöntemiyle bu sorundan kurtulabileceklerini söyledi. İdrar ile ilgili problem yaşadığını düşünenlere 4 soru yönelten Uzm. Dr. Torgaç, "Ani sıkışma hissiyle tuvalete gittiğiniz oluyor mu? Sıkışıp tuvalete yetişemeden idrar kaçırıyor musunuz? Gün boyunca sıklıkla idrara çıkıyor musunuz? Geceleri birden fazla kez tuvalete gitmek için uyanıyor musunuz? Bu şikayetlerden en az biri varsa doktorunuza başvurmanız gerekir" dedi.

ANESTEZİYE GEREK YOK
Lazer ile idrar kaçırma tedavisi (İnconti Lase) ile ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş olmadan 20 veya 25 dakikada problemin çözüldüğünü belirten Torgaç, "Ayaktan işleminizi yaptırıp günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Hafif ve orta derecede, stres ve karışık tip idrar kaçırma tedavisinde Er:Yag lazer teknolojisi kullanılarak ürethral bölge ve idrar kesesi ön duvarında fototermal etki ile kollajen liflerde gerilme ve sıkılaştırma sağlamaktadır" dedi. Bu işlemde anesteziye gerek duyulmadığına dikkat çeken Uzm. Dr. Torgaç, "Vajinal veya abdominal karın bölgesinden yapılan idrar kaçırma ameliyatları yüzde 100 kesin başarı sağlamamaktadır. Kesi uygulanmadığı için kanama ve enfeksiyon riski olmamaktadır. İşlem sırasında herhangi bir hissedilmez. Sosyal hayat ve çalışma ortamında sıkıntılardan kurtulmayı sağlar. Kadınları sürekli ped ile dolaşmaktan kurtarır" dedi.

TEK SEANSLA ÇÖZÜM
Ameliyatsız lazer ile vajen estetiği hakkında da bilgi veren Uzm. Dr. Torgaç "Intima Lase (vajina daraltma ve yenileme gençleştirme) kullanılarak kollajen doku artışını tetikleyerek vajinal kanalda daraltma yapılmaktadır. Anesteziye gerek kalmadan 20-25 dakikada ayaktan kesi ve dikiş izi olmadan, kanama olmadan işlem tamamlanır. Lazer uygulama esnasında ağrı ve acı hissedilmez, işlem sonrası komplikasyon bildirilmemiştir. Hastaların çoğunda tek seans bazen iki uygulama gerekli olabilir" diye konuştu.

ER:YAG LAZER TEKNOLOJİSİ İLE YAPILABİLEN İŞLEMLER:
Ameliyatsız idrar kaçırma tedavisi İncontiLase
Rahim ağzı ı
Genital siğil (kondilom) iz bırakmadan tedavisi

Koyu olan vulva deri rengini açma (whitening)
Vajinal daraltma ( vaginal thigtening) IntimaLase
Labioplasti (iç dudak estetiği)
Vajina gevşeklik ameliyatsız tedavi
Cerrahi iz bırakmış yaralar tedavi edilebilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lazerle idrar kaçırmaya son
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN