Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İftardan sonra kan bağışlayın

Burdur Kızılay Kan Alma Birimi Sorumlusu Dr. Nefise Akdemir, ekiplerin iftardan sonra görevde olduğunu belirterek vatandaşı bağış yapmaya çağırdı

Giriş Tarihi: 31.5.2018
İftardan sonra kan bağışlayın
Burdur Kızılay Kan Alma Birimi Sorumlusu Dr. Nefise Akdemir, insanların ramazan ayında oruç tuttuğu için 'kan bağışı yaparsak sağlık açısından zarar görürüz' endişesi yaşadıklarını ve bu nedenle kan bağışı sayısında düşüş yaşandığını söyledi. Vatandaşın kan verebilmesi için kan bağışı ekiplerinin ramazan ayı boyunca iftar saatinden sonra çalışma yapacağını aktaran Akdemir, "Kan alma faaliyetlerimizi iftar saati sonrasına kaydırarak herkesin kan bağışında bulunabilmesini sağlıyoruz" dedi.

BAĞIŞÇI OLUN HAYAT KURTARIN
Kızılay Kan Bağış Merkezleri'nde kök hücre bağışı da aldıklarını anlatan Demir, "Herkesi kan bağışı ile birlikte kök hücre bağışçısı da olmaya davet ediyorum. 18-65 yaş aralığındaki herkes kan bağışı yapabilir. Kök hücre bağışı için ise 18-50 yaş aralığında olmak gerekiyor" dedi.

Bağış yapıp hayat kurtarmak isteyenlere çağrıda bulunan Dr. Akdemir, herkesi kan bağışı ile birlikte kök hücre bağışçısı da olmaya davet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İftardan sonra kan bağışlayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN