Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlçesinden utandı

Konyaaltı Belediye Başkanı Böcek, 20 yıldır elle tutulur bir çalışma yapmadı. Büyükşehir’e adaylığını açıklayan CHP’li başkan, bastırdığı afişlerde görev yerini yazmaya utandı

Giriş Tarihi: 9.11.2018
İlçesinden utandı
Antalya'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı sevdasını kapılan CHP'li Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'dan sonra Konyaaltı'nın CHP'li Başkanı Muhittin Böcek'te kervana katıldı. Böcek, adaylığı ile birlikte Konyaaltı'nın adını anmamaya başladı. Böcek'in adını gizlediği ilçenin değişik noktalarına astırdığı billboardlarda ortaya çıktı. Billboardlarda, 'Muhittin Böcek/Belediye Başkanı' yazması dikkat çekti.

BAŞKAN BİZDEN UTANIYOR
Konlyaaltı'nda 9 yıldır oturan 54 yaşındaki Nejla Göknar, Böcek'in ilçesinin adını yazdırmaktan kaçınmasının ayıp olduğunu söyledi. Göknar, "İlçesinden ve halkından utanan bir başkan nasıl Büyükşehir'e aday olur. Bunun hesabı sandıkta sorulur. Madem utanacaktı yıllardır niye buranın başkanlığını yaptı? Bizden utanan biri hemen istifa etmeli" dedi Göknar, Konyaaltı Belediyesi'nden hizmet adına hiçbir şey görmediklerini ancak Büyükşehir Belediyesi'nin projelerle çağ atlattığını kaydetti.

PROJELER BAŞKANI EZDİ
CHP'lilerin aylarca algı operasyonu yapıp Konyaaltı sahilinin halka kapılacağını iddia etmelerine karşın Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı Konyaaltı Sahil Yaşam Parkı'nın ödül alması ve Boğaçayı Projesi'nin ilk etabının bitmek üzere olması ile eziklik yaşadığı ileri sürüldü. Böcek'in övündüğü Kent Meydanı'nın 'kokoreççi' istilasına uğraması ise, "Konyaaltı halkından utanır hale gelince makamının adını gizliyor" yorumlarını haklı çıkarttı.

HALKTAN UTANIYOR İLÇESİNİ SAKLIYOR
AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Razaman Erçin de, Başkan Böcek'in afişlerden ilçe ibaresini kaldırmasına, "Böcek hedef büyüttü ama kendini büyütemedi" diye tepki gösterdi. İlçesinden ve halkından utanır hale gelen bir başkanın şehre verecek bir şeyi olmadığını anlatan Erçin, "Büyükşehir Belediyesi'nin Konyaaltı'na yaptığı vizyon projeler altında Başkan Muhittin Böcek ezildi. 20 yılı aşkın görev yapıyor ama Konyaaltı'nda bir kent meydanı, bir de Nazım Hikmet Kongre Merkezi'ni yaptı. Kent Meydanı'nın hali ortada. Kafeler ve kokoreççiler tarafından işgal halinde" diye konuştu. Erçin, Konyaaltı'nın Türkiye'de en çok emlak vergisi alınan ilçelerden olmasına rağmen borç batağında olduğunu ileri sürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlçesinden utandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN