Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu kış üşümeyecekler

karşısında duygulanan Solumaz ailesi, seslerini duyan ’e teşekkür edip fotoğraf çektirdi.

Giriş Tarihi: 10.11.2018
Bu kış üşümeyecekler

Antalya'nın Kemer ilçesinde derme çatma bir barakada yaşam mücadelesi veren 6 kişilik aile, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel'in çabasıyla yeni evlerine kavuştu.

İMDADA YETİŞTİ
Kemer ilçesinde, bekçilik yaptığı inşaatta yüksekten düşerek belinden sakatlanan 4 çocuklu Reşit Solumaz (44), 3 ay önce inşaattaki işinden çıkarıldı. Solumaz, Beycik Mahallesi'ndeki kendilerine ait arsada yaptığı barakada eşi ve çocuklarıyla birlikte yaşam mücadelesi vermeye başladı. Elektrik ve suyu bulunmayan barakada, 4 çocuğunu okutmak ve yaşatmak için çabalayan Solumaz'ın imdadına, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel yetişti. Ebru Türel'in girişimleriyle Reşit Solumaz ve ailesine yeni ev yaptırıldı.

MUTLULUĞUN FOTOĞRAFI
Ebru türel, ailenin durumunu yerel bir gazetedeki haberde gördüğünü söyledi. Türel, "Yaşadıkları yer çok kötü bir yerdi, bir ev değildi. Tuvalet, mutfak hiçbir şey yok ama 4 çocuk var. Arkadaşlarımızın ve hayırseverlerin desteğiyle onlara küçük de olsa başlarını sokabilecekleri, çocuklarıyla huzurlu, mutlu, sağlık içinde yaşayabilecekleri sevimli bir yer yaptırmış olduk" dedi. Yardımlar karşısında duygulanan Reşit- Bircan Solumaz ailesi, seslerini duyan Ebru Türel'e teşekkür edip fotoğraf çektirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kış üşümeyecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN