Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çimlerin Sultanları

turizimine açılan çim sahalarda hayatlarında maç izlememiş stada gitmemiş kadınlar çalışıyor. Çimlerin sultanları günlük 70 liraya sahaları pırıl pırıl hale getiriyor

Giriş Tarihi: 10.11.2018
Çimlerin Sultanları

Antalya'da futbol turizminin görünmeyen kahramanları çim sahalara indi. 2 bin kamp yapmasının hedeflendiği kamp turizmi sezonu öncesi bakım çalışmaları titizlikle sürdürülen sahalarda, hayatlarında hiç futbol oynamayan, statta maç izlemeyen kadınlar çalışarak hem aile ekonomisine destek hem de ülke turizmine katkı sağlıyor. 170 futbol sahasındaki çalışmalarında çoğunlukla ev kadını ya da çiftçi kadınlar görev alıyor.

GİZLİ KAHRAMANLAR
Yaz döneminden itibaren bakıma alınan sahalarda tohum ekimi, çim biçme sonrası ot yolma, topraktaki taşları ayıklama gibi işlemleri yürüten kadınlar, hem Antalya'nın futbol turizmindeki başarısı, hem de ülkenin tanıtımı için emek harcıyor. Belek Turizm Merkezi'ndeki sahalarda günlük 70 lirayla da aile ekonomisine katkı sağlan katdınlar, ev işlerinden, sera ve bahçe çalışmalarından arta kalan zamanlarda saha bakım görevlisi olarak çalışıyor.


HÜNERLİ EV KADINLARI
KADINLARDAN Gülseren Hekimoğlu, "Ülkemizin turizm geleceği için, futbolcuların sakatlanmaması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Hiç maç izlemedim, hiç oynamadım ama bu sahaların en güzel bakımını yapmaya çalışıyoruz" dedi. TFF Bağımsız Saha Denetçisi Gökhan Şimşir de, kadınların ot temizliği, saha düzenlemesi gibi konlarda kendilerine yardımcı olduğunu belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çimlerin Sultanları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN