operasyonun bir parçasıydı!

A Haber’de Sevilay Yükselir moderatörlüğünde ekranlara gelen “Yüzde Yüz Siyaset” programında seçim öncesi dış ve iç operasyonel basının manşetleri tartışıldı. Avukat Kezban Hatemi, AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Savcı Sayan, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu ve Denge Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Yıldız’ın katıldığı programda MİT TIR’larıyla ilgili manşetiyle bağlantısı olduğu iddia edilen ’ın yazıları masaya yatırıldı. Söz alan Yıldız, “Can Dündar burada uzun süredir planlanan operasyonun bir parçasıydı” dedi.

Giriş Tarihi: 2.6.2015 09:45 Güncelleme Tarihi: 2.6.2015 10:17
Can Dündar operasyonun bir parçasıydı!

" 1 ARALIK'TA AÇIK VERMİŞ"

Türkiye üzerinde bir operasyon yapılıyor. Bakıyorsunuz ki Abdülhamid'e Menderes'e yapılanlar aynı çevrelerin Özal ile ilgili söyledikleri, 17 Aralık operasyonu ve MİT TIR'ları mevzu.. Olay net şekilde ortaya konuyor. Can Dündar olayı bahsedilen operasyonun bir parçası. 1 Aralık'ta Can Dündar açıkça söylemiş tweetinde. Olay şu: 17 Aralık'tan 15 gün önce -Bunu Murat Kelkitlioğlu'ndan öğrendik- O tweetler ve Can Dündar'ın 17 Aralık'tan önce yazdıkları, ABD Büyükelçisi'nin "Yakında operasyon olacak" açıklaması çok önemli.

"AMAÇ TÜRKİYE'Yİ ULUSLARARASI MAHKEMEDE YARGILAMAKTI"

Murat Kelkitlioğlu ise şöyle konuştu: Çok ilginçtir o gün benim yazımla birlikte Cumhuriyet'in MİT TIR'ları manşeti çıktı. Oradaki iş o kadar önce planlanmış ki. 3 Aralık'ta adam makalesinde çiziyor, 1 Aralık'ta da tweet atıyor aynı cümleyi. Bunları cevaplamıyor. MİT TIR'larıyla ilgili attıkları manşet gazetecilik açısından çok ayıp. Biz de yıllarca muhabirlik yaptık. Özel haber denilen hiçbir yerde çıkmamış haberdir. Ortada fol yok yumurta yok neden manşet yaptın? Türkiye'yi küçük düşürmek ve uluslar arası ceza mahkemelerinde yargılamaktı amaç.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Can Dündar operasyonun bir parçasıydı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz