İstanbul'dan 'nin iddialarına yalanlama

İstanbul İl Başkanlığı, Twitter'daki fuatavni isimli kullanıcının "seçime hile karıştıracak isimler" diye verdiği listeyi yalanladı.

Giriş Tarihi: 4.6.2015 16:07 Güncelleme Tarihi: 4.6.2015 16:35
CHP İstanbul'dan Fuat Avni'nin iddialarına yalanlama

Twitter'da fuatavni isimli bir kullanıcı birkaç yıldır AK Parti kulislerinden ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndan bir takım kulis bilgileri paylaştığı iddiasıyla fenomen olmuştu.

KILIÇDAROĞLU'NUN REFERANS ALDIĞI KULLANICI

AK Parti ve Erdoğan muhaliflerinin tamamına yakını, bu kullanıcının yazdığı her Tweet'i 'kesin bilgi' yerine koyuyordu. Öyle ki Lideri Kılıçdaroğlu da fuatavni'yi referans alarak birçok iddiayı siyaset gündemine taşımıştı.

SEÇİMDE HİLE YAPACAKLAR İDDİASI (!)

Fuatavni son olarak nde, AK Parti tarafından hile yapılacağını iddia edip hileye alet olacak kişiler diye uzun bir liste bile paylaşmıştı.

CHP İL BAŞKANLIĞI YALANLADI: İSİMLER UYUŞMUYOR

Bilişimden Sorumlu İl Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun İşbilen, Twitter'da 'fuatavni' isimli kullanıcının geçtiğimiz günlerde seçimlerde hile yapacak isimleri vermesiyle ilgili olarak "Fuatavi isimli kullanıcının söylediği isimlerle ilgili gereken başvuruları yaptık ama çok da doğru olmadığını gördük. Yayınladığı bazı isimlerin aslında görev almadıklarını gördük. Çok da itibar etmemek lazım" dedi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP İstanbul'dan Fuat Avni'nin iddialarına yalanlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz