ün - güzellemesi

Paralel'in sesi Zaman'ın kalemlerinden , "Kandil bombalanırken 'lıların mağaralarda saz çalıp operasyonun bitmesini beklediğini" yazdı, da 'yi aklamaya çalıştı

Giriş Tarihi: 31.7.2015 09:47 Güncelleme Tarihi: 31.7.2015 10:35
Paralel örgütün PKK-HDP güzellemesi

Paralel medya, hükümet karşıtlığını vatan hainliğine dönüştürdü. ün basın yayın organı Zaman gazetesinin yazarları köşelerinde son dönemde onlarca kirli pusunun altına imza atan 'yı ve bugüne kadar terör örgütüne tek bir kötü söz söylemeyen 'yi aklama yarışına girdi. Zaman gazetesi yazarı köşesinde "HDP, Kürt siyasi hareketi içerisinden çıkmıştır, fakat PKK değildir. Silah kullanmaz, ilahların ve şiddetin karşısındadır" derken seçimden beri Kandil'den talimat bekleyen, KCK yöneticileri Bayık ve Karayılan'dan ayar üstüne ayar yiyen, yapılan onca kirli saldırıya karşı PKK ve KCK yöneticilerine karşı dik bir duruş sergilemeyen Selahattin Demirtaş'ı aklamaya çalıştı. Türkiye sınırı dışındaki Kürtlerin dostluğunun kazanılması gerektiğini dile getiren Alpay, "Suriye Kürtleri de Irak Kürtleri kadar dostluk ve dayanışma görmelidir. PYD, PKK değildir" diye yazdı. PYD komutanlarının neredeyse tamamının Kandil'den gittiğini bile bile, PYD'lilerin PKK'lılar tarafından eğitildiğini bile bile PYD ile dostluk kurulmasını gerektiğini ifade eden Alpay, hükümet karşıtlığını vatan hainliğine kadar dönüştürdü.

OPERASYONLARI BEĞENMEDİ
Gazetenin diğer köşe yazarı da "Uçaklar Kandil'e bomba yağdırırken elemanları mağaralarda saz çalıp operasyonların bitmesini bekledi" diye yazdı. PKK'ya düzenlenen hava operasyonlarını küçümseyen Bulaç, 200'e yakın PKK'lının öldürüldüğü Terör örgütünün birçok gizli cephaneliğinin vurulduğu hava operasyonların bir işe yaramadığını ima etti. Ceylanpınar'da evlerinde uykudayken kalleşçe öldürülen iki masum polisin PKK tarafından vurulmadığını iddia eden Bulaç, PKK'nın eylemleri üstlenmediğini yazdı. Ceylanpınar olayını ve Suruç katliamını provokasyon olarak değerlendiren Bulaç, Kandil'deki KCK yetkilisinin biz yapmadık ama bizim altımızda örgütlenmiş yerel güçler yaptı açıklamasını görmezden gelerek PKK'yı aklamaya çalıştı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel örgütün PKK-HDP güzellemesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz