ağır kayıp verdi

TSK tarafından, terör örgütü 'ya yönelik yurt dışında ve yurt içinde belirlenen hedeflere hava operasyonları düzenlendi. Operasyonların başladığı günden bu yana 260'ın üzerinde terörist etkisiz hale getirildi, Eş Genel Başkanı 'ın kardeşi 'ın da bulunduğu 380-400 civarındaki teröristin yaralandığı belirlendi.

Giriş Tarihi: 1.8.2015 09:08
PKK ağır kayıp verdi

Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü 'nın yurt içinde ve yurt dışında belirlenen hedeflerine yönelik operasyonlarını sürdürüyor.
Türk Hava Kuvvetleri 28 F-16 savaş uçağı ile dün öğle saatlerinde başlayan ve gece yarısı sona eren bir operasyon düzenledi.
"Şehit Onbaşı Hamza Yıldırım" adı verilen operasyonda 28 uçak görev alırken, 65'in üzerinde hedef imha edildi. Vurulan hedefler arasında barınaklar, yer altı sığınıkları, malzeme depoları, yer altı mühimmat depoları ve mağaralar yer aldı.
Ayrıca, perşembe günü saat 14.00'te başlayan ve cuma gecesi saat 00.20'de sona eren operasyona ilişkin detaylar da ortaya çıktı. "Şehit Teğmen İbrahim Tanrıverdi" adını taşıyan operasyonda yurt içinde ve yurt dışındaki terör örgütüne ait 100'den fazla hedefe 80 uçakla operasyon yapıldı.
Bölücü örgüte yönelik operasyona katılan 80 savaş uçağına, yakıt ikmali için 2 tanker uçak, havadan ihbar ve keşif uçakları, insansız hava aracı ve hedef tespiti için 5 gözcü uçağı da eşlik etti.
Operasyonda terör örgütüne ait 35 barınak, 15 mağara, 4 yer altı sığınağı, 2 yer altı mühimmat deposu, 2 malzeme deposu, 4 ağaç altı barınma yeri ile çok sayıda silah mevzisi imha edildi.
'ın kardeşi de yaralandı

Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın bir dönem Demokratik Toplum Partisi (DTP)'nin Genel Başkanlığını da yapan kardeşi (ortada) şu anda PKK'nın Kandil'deki üst yöneticileri arasında
Terör örgütü PKK'nın güvenlik güçlerine silahlı saldırılar düzenlemesi üzerine gerçekleştirilen operasyonlarda bugüne kadar 260'ın üzerinde teröristin etkisiz hale getirildiği, aralarında HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kardeşi Nurettin Demirtaş'ın da bulunduğu 380-400 civarındaki teröristin de yaralandığı tespit edildi.
Öte yandan, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların devam edeceği kaydedildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK ağır kayıp verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz