'lıların yalanlarını ortaya çıkarmanın yolu

Artan terör olaylarıyla beraber, 'nın propaganda savaşı da sosyal medyada devam ediyor, hem de kirli yalanlar üzerinden..

Giriş Tarihi: 11.9.2015 11:22 Güncelleme Tarihi: 11.9.2015 13:49
PKK'lıların yalanlarını ortaya çıkarmanın yolu

Çözüm sürecini bitiren , başta Cizre olmak üzere seçtiği bölgelerde halk ayaklanması çıkarmaya çalışarak, silahlı mücadeleyi şehirlere taşımanın peşinde.

SİLAHIN YANINDA, MEDYA PROPAGANDASI DA YAPIYORLAR
Cizre'de 6 gündür özel harekat polislerinin sürdürdüğü operasyonlar kapsamında sokağa çıkma yasağı var. Kenti silahla yönetmeye çalışan PKK, özel harekat polisleriyle çatışıyor. Bir yandan da ürettiği terörürün propaganda ayağını, medyada çalışan bazı kişiler üzerinden yürütmeye çalışıyor.

GEZİ'DEKİ KİRLİ YALANLARIN AYNISI
Bir dönem nda da görülen ve yalan yanlış bilgilerle sosyal medya üzerinden propaganda yapanlar bugün PKK için devrede. Terör örgütünün "Cizre'de halk katliama uğruyor" yalanına paralel olarak, başka bir yerde başka bir zaman çekilmiş fotoğraflar üzerinden kirli bir yalan makinesi işletiliyor.

Bunlardan biri de dün akşam Twitter üzerinden servis edildi. Erdoğan'ın, Başbakan olduğu yıllarda Van mitingi için minarelere çıkan keskin nişancılar, "Cizre'de keskin nişancılar halka ateş açıyor" yalanları için yeniden servis edildi.

YALANA ALET OLMAYIN, FOTOĞRAFIN ORJİNALİNİ KENDİNİZ BULUN
PKK'nın bu yalanlarına alet olmamanın bir yolu var. Sosyal medyayı kullanırken, önünüze düşen bir fotoğrafı images.google.com'da aratın. Söz konusu fotoğrafın nerede ve ne zaman çekildiği anında karşınıza geliyor.

ENSONHABER.COM

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'lıların yalanlarını ortaya çıkarmanın yolu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz