'nın üst düzey isimleri birbirine düştü

Son dönemlerde hain saldırılarını artıran 'da örgütün üst yönetiminin izlenecek strateji konusunda anlaşmazlığa düştüğü ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 12.9.2015 12:33
PKK'nın üst düzey isimleri birbirine düştü

erör eylemlerindeki artış sürerken eylül ayının ilk haftasında, / örgütünün üst yönetiminin; izlenecek strateji konusunda yaptığı toplantı; istihbarat raporlarına girdi.

"1 KASIM'DA ERKEN SEÇİM İLAN EDİLSİN"

Tüm il emniyet müdürlüklerine gönderilen raporlara göre toplantıda Murat Karayılan, Mustafa Karasu, Sabri Ok ile Avrupa sorumlusu Zübeyir Aydar, "Erken seçimlerde zarar görülmemesi için 1 Kasım 2015'e kadar ateşkes ilan edilmesini" istedi.

KALKAN VE BAYIK KARŞI ÇIKTI

Ancak , Cemil Bayık ve yöneticilerinin çoğunluğu ateşkes ilanına karşı çıktı. Toplantıda, çatışmaların 2015 Eylül ayında da aynı şiddette sürdürülmesi kararı da alındı. Toplantı sonrası Karayılan'ın telsiz ile örgüt mensuplarına verdiği; kendileri için önemli olanın kasım ayında yapılacak seçimler değil örgütün hamleleri olduğu yönündeki talimat da istihbarat raporlarına yansıdı.

'SİLAHLA GEZİN HALK HAREKETİ SANILSIN'

Örgütün üst düzey mensuplarının kendi aralarındaki telsiz konuşmalarında dağ kadrosunda bulunan elemanlardan şehirlerde ağır silahlarla görüntü vermesini istedikleri bildirildi. Böylece gerçekleştirilecek eylemlerin terör eylemlerinden ziyade, halk harekâtı izlemini yaratmasını amaçladıklarının tespit edildiği belirtildi.

Habertürk

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'nın üst düzey isimleri birbirine düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz