72 yaşında li oldu, ilk dersine bastonuyla geldi

Edirne'de girdiği sınavı kazanarak si Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'ne yerleşen 2 çocuk, 2 torun sahibi 72 yaşındaki Şevki , bugün bastonuyla geldiği okulunda ilk dersine girdi.

Giriş Tarihi: 26.9.2016 17:23 Güncelleme Tarihi: 26.9.2016 17:24
72 yaşında üniversiteli oldu, ilk dersine bastonuyla geldi

Dilaverbey Mahallesi'nde kirada oturan, sokaklardan topladığı hurdaları satarak geçimini sağlayan Şevki , liseyi dışarıdan bitirdikten sonra 4 yıl önce Anadolu si Açık Öğretim Fakültesi Tarih Bölümü'nü kazandı. Ancak sınavlarına giremediği için mezun olamadı. Geçen yıl girdiği sınavı kazanarak Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'ne yerleşen Kılıç, bugün bastonla geldiği üniversitedeki ilk dersine girdi. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakcoğlu'nda eşlik ettiği Kılıç, arkadaşlarıyla tanışarak üniversite sıralarına oturdu.

Okulun açılmasını büyük bir heyecanla beklediğini ifade eden Kılıç, "Uzun süredir bunun hayalini kuruyordum. Bugünün gelmesini de büyük bir heyecanla bekledim. İlkokula başlar gibi tüm eşyalarımı bir gün önceden hazırladım. Üniversiteye girdiğim için mutluyum. Okuldan sonra evimi geçindirmek için yeniden hurdacılık yapmaya devam edeceğim" dedi.

REKTÖR YALNIZ BIRAKMADI

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu Kılıç'ı ilk dersinde yalnız bırakmadı. Fakülteye birlikte gelen Tabakoğlu, Kılıç'ı tebrik ederek başarılar diledi ve "72 yaşında elinde bastonuyla üniversiteye ilim almaya gelen bir bilge insan. Bu davranışıyla önemli dersler veriyor. Kendisini tebrik eder, başarılar dilerim" diye konuştu.

(Star)

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
72 yaşında üniversiteli oldu, ilk dersine bastonuyla geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz