Adalet Bakanı Bekir AA Editör Masası'nda konuşuyor

Adalet Bakanı Bekir AA Editör Masası'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor. ABD seçimlerini değerlendiren Bakan Bozdağ, "Amerikan halkı kendi iradesinin yönlendirilmesine hayır dedi" şeklinde konuştu.

Giriş Tarihi: 9.11.2016 10:43 Güncelleme Tarihi: 9.11.2016 11:23
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ AA Editör Masası'nda konuşuyor

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan , ABD seçimlerine ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Amerikan halkı kendi iradesinin yönlendirilmesine hayır dedi" şeklinde konuştu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Editör Masası'na açıklamaları başlıklar halinde şöyle:

ABD SEÇİMLERİ

ABD Başkanlık seçimini Donald Trump'un önde götürmesine hükümetten ilk değerlendirme Adalet Bakanı Bozdağ'dan geldi. Bozdağ, "Gazete manşetiyle, anketlerle, televizyonlarla seçim kazanan kimse yok. Sonuçta oyu halk veriyor. Benim gördüğüm seçim stratejisi olarak Amerikan halkı kendi iradesinin yönlendirilmesine 'hayır' dedi diye düşünüyorum" dedi.

BAZI HDP MİLLETVEKİLLERİNİN TUTUKLANMASI

Bozdağ, bazı HDP milletvekillerinin tutuklanmasına ilişkin "Türkiye hukuk devleti, herkes kanun önünde eşit. Dolayısıyla kanun sıradan bir vatandaşa nasıl uygulanıyorsa, dokunulmazlığı kaldırılmış bir milletvekiline de aynı şekilde uygulanır. Burada Cumhuriyet savcılarının yaptığı şey kanunu uygulamaktan ibarettir, yanlış olan şey kanunun uygulanmasına direnmektir ve HDP'li milletvekillerinin yaptıklarıdır" dedi.

"HİÇ KİMSE TÜRK YARGISINA EMİR VE TALİMAT VEREMEZ"

Bakan Bozdağ, "Dün HDP'nin grup toplantısına bazı ülkelerin büyükelçileri giderek, bu saygısızlığı yaptılar. Türkiye'nin içişlerine, yargısına müdahaleye cüret ettiler. Hiç kimse, ne CHP Genel Başkanı, ne başka bir parti, ne de Avrupa Birliği üyesi ülkelerin büyükelçileri, ne de bir başkası Türk yargısına emir ve talimat veremez, tavsiye ve telkinde bulunamaz. Türkiye'nin yargısı AB üyesi ülkelerin yargıları gibi bağımsız ve tarafsız bir yargıdır. Dışarıdan hiçbir müdahaleye açık değildir." diye konuştu.

CHP'NİN BİLDİRİSİ

CHP'nin izlediği tavrının anlamakta zorlandığını ifade eden Bakan Bozdağ, "Atatürk, İnönü mezarından kalksa CHP'nin PKK'nın değirmenine su taşıdığını görseler acaba ne derler? Bu milletin birliğine düşman, her yerde terör estirenlere en büyük koltuğu CHP veriyor. CHP'nin sözcülerinin ve genel başkanının açıklamaları ile Kandil'in açıklamaları arasında fark var mı? CHP kendisine oy verenlerin mi siyasetini yapıyor, PKK için mi siyaset yapıyor. Atatürk olsaydı hendeklerin arkasındaki arkadaşlar demelerine izin verir miydi? Terörle mücadele eden güvenlik güçlerine her türlü hakareti yapan, teröristlere canlı kalkan olan kişilere destek verilmesine Atatürk izin verir miydi?" dedi.

"KILIÇDAROĞLU KİRLİ BİR OYUNUN PİYONU OLMAYI KABUL EDİYOR"

Bakan Bozdağ, Türkiye hükümetinin DEAŞ terör örgütüne yardım ettiğine dair iftiralara ilişkin şöyle konuştu: DEAŞ terör örgütüne en büyük darbeyi vuran ülke Türkiye'dir. Türkiye, Başika'da yüzlerce DEAŞ'lı teröristi öldürdü. Aynı şekilde Suriye'de, Irak'ta terör örgütleriyle mücadele etmek için orada. Türkiye mücadele etmemiş olsa şehitlerimiz olur muydu? Bu uluslararası bir proje. Bunun başında FETÖ var. Sayın Kılıçdaroğlu aynı kirli oyunun bir piyonu olmayı kabul ediyor demektir. Türk halkı kimin teröre destek verdiğini, kimin teröristlerin arkasında durduğunu biliyor. CHP'li bazı vekillerin terörist cenazesine gittiğini biliyoruz. Bunlar alemi kör, herkesi sersem sanıyor.

AYRINTILAR GELİYOR...

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ AA Editör Masası'nda konuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz