ye ikinci

olup çalışmaya devam edenlerin ikinci kez imkanı var

Giriş Tarihi: 30.11.2016 10:28 Güncelleme Tarihi: 30.11.2016 11:11
Emekliye ikinci tazminat

ın hesabı, diğer işçilerle aynı oluyor. Türkiye'de lerin sayısı 11.6 milyonu aştı. Bir bölümü de çalışmaya devam ediyor.

TÜM HAKLARI AYNI

Çalışan emeklilerin hakları, diğer işçilerle aynı. Emekli olduktan sonra çalışmaya devam edenlerin de izin, çalışma saati, , ve tazminatları diğer işçilerle aynı şekilde hesaplanıyor. Tazminatını alarak emekli olan kişinin, çalışmaya devam ettiğinde ikinci kez tazminat kazanma imkanı bulunuyor. İşveren, işyerinde 1 yılını dolduran çalışan emekliyi işten çıkarttığında da tazminat ödüyor.

DİĞER ÇALIŞANLARDAN FARKSIZ

Tazminatın hesaplanması da diğer işçilerle aynı şekilde yapılıyor. Emekli çalışanın yıllık ücretli izin hesabı da diğer çalışanlardan farksız.

İZİNLER DE AYNI

Yani çalışan emeklilerin de, 1 yıldan 5 yıla kadar en az 14 gün, 5 yıldan 15 yıla kadar 20 gün, 15 yıldan sonrası için 26 gün izin hakkı var. 50 yaş üstü için ise izin 20 günden az olamıyor.

YENİ ÇALIŞAN GİBİ SÖZLEŞME

Kişi eğer emekli olurken görev yaptığı işyerinde çalışmaya devam edecekse, işverenle yeniden sözleşme yapıyor. Yani yeni başlamış bir işçi gibi işyerinde çalışmaya devam ediyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekliye ikinci tazminat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz