Cezaevlerindeki ’cü hainler rahat durmuyor!

Emniyet Genel Müdürlüğü, cezaevlerindeki / üyelerinin kendi aralarında yeni bir haberleşme sistemi kurduğunu tespit etti. Cezaevlerindeki FETÖ’cü hainlerin kendi aralarında ‘mors si’ benzeri noktalama işareti ve çizgilerden oluşan şifreli bir alfabeyle haberleştiği öğrenildi.

Giriş Tarihi: 6.3.2017 10:44 Güncelleme Tarihi: 6.3.2017 11:10
Cezaevlerindeki FETÖ’cü hainler rahat durmuyor!

Emniyet Genel Müdürlüğü, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından bir yandan / üyelerine yönelik operasyonlarını tüm hızıyla sürdürürken, bir yandan da örgüt üyelerinin faaliyetlerini yakın takibe aldı. Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı, FETÖ/ PDY mensuplarına yönelik yürütülen çalışmalar sırasında üyelerinin cezaevlerinde kendi aralarında 'mors si'ne benzer bir şekilde şifreli alfabe oluşturarak, 'kriptolu haberleşme sistemi'ne geçtiğini deşifre etti.

TÜM İLLERE UYARI YAPILDI

Emniyet Genel Müdürlüğü, 81 ile gönderdiği yazıda, örgüt üyelerinin çeşitli materyallerden yararlanarak şifreli haberleştiğini belirtti. Habertürk'ün haberine göre, kabartma, noktalama ve çizgilerle kriptolu haberleşme yapıldığını tespit eden Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'nın, örgüt üyelerinin özellikle cezaevlerinde dış destek alıp almadığının araştırılmasını istediği öğrenildi. Şifreli haberleşmeyi cezaevine taşıyan veya cezaevinden alıp dışarı çıkararak örgüte yardım ve yataklık yapan kişilerin olup olmadığının detaylı araştırıldığı ifade edildi.

MORS ALFABESİ

MORS alfabesi veya mors kodu, nokta ve kısa çizgilerden (. ve -) oluşan, bilgi aktarılmasını sağlayan bir yöntem olarak telgrafın hayata geçmesine büyük emek veren 'li mucit Samuel Morse tarafından 1835 yılında oluşturuldu. Morse, oluşturduğu alfabenin ardından 1840 yılında patent için başvurdu. İlk hat ABD'de Baltimore, Maryland ile başkent Washington arasında kuruldu. İlk mesaj ise 24 Mayıs 1844 tarihinde çekildi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cezaevlerindeki FETÖ’cü hainler rahat durmuyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz