Avrupa Birliği'ndn 'ya kötü haber!

'da ortaya çıkan bozuk t ının ardından Avrupa Birliği (AB) bu ülkeden et ithalatını geçici olarak durdurduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 21.3.2017 10:03 Güncelleme Tarihi: 21.3.2017 10:36
Avrupa Birliği'nden Brezilya'ya kötü haber!

AB Komisyonu Çvre, Sağlık, Gıda Güvenliği, Denizcilik İşleri ve Su Ürünleri Sözcüsü Enrico , başkent Brasilia'da yaptığı açıklamada, da adı geçen şirketlerin geçici olarak yasaklandığını ifade etti.

Brivio, yasaklanan şirketlerin adına ya da ithalatın ne kadar süreceğine dair herhangi bir açıklama yapmadı.

nın en büyük et ihracatçılarından 'da, dün 21 et üreticisi şirket, bozuk etlerin son kullanma tarihlerini değiştirdikleri, etlere kimyasal madde ve su karıştırdıkları iddiasıyla soruşturulurken 3 şirkete üretim yasağı getirilmişti.

Skandalın ortaya çıkması üzerine, Avrupa Birliği ve Çin, Brezilya'dan açıklama talep etmiş, Devlet Başkanlığı ofisi ülkedeki tüm et paketleme tesislerinin, Brezilya'dan et ithal eden ülkelerin denetimine açık olacağını bildirmişti.

Devlet Başkanlığı Sarayı'nda, Brezilya'dan et ithal eden bazı ülkelerin diplomatlarıyla buluşan Devlet Başkanı Michel Temer, hükümetin, ülkenin ürün kalitesindeki güvenilirliğini pekiştirmek istediğini, skandalın aydınlanması ve sorumluların adalete teslim edilmesi için özel soruşturma ekibi kurulacağını söylemişti.

Bozuk et skandalı kapsamında düzenlenen operasyonlarda şimdiye kadar 36 kişi tutuklandı. Federal yargı, soruşturma altındaki 46 kişinin hesaplarındaki yaklaşık 1 milyar Brezilya realini (324 milyon dolar) bloke etti.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa Birliği'nden Brezilya'ya kötü haber!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz