Genelkurmay çatı sında hainler salona yürüyerek getirildi

Darbeci hainlerin lider kadrosu olarak nitelenen ta Konseyi üyeleri bugün yoğun güvenlik önlemleri altında ilk duruşma için mahkemeye getirildi.

Giriş Tarihi: 22.5.2017 09:46 Güncelleme Tarihi: 22.5.2017 11:45
Genelkurmay çatı davasında hainler salona yürüyerek getirildi

KRAVATSIZ GETİRİLDİLER

Cumhurbaşkanını öldürmekle görevlendirilen suikast timi tutuklularının takım elbiseyle duruşma salonuna getirilmesinin tepki çekmesinden sonra darbeci hainlerin bugünkü duruşmaya kravatsız getirilmesi dikkatlerden kaçmadı.

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince görülecek başlıyor. Aralarında sözde ta Konseyi üyeleri Akın Öztürk, Mehmet Partigöç ve Mehmet Dişli'nin de bulunduğu 221 sanığın yargılanacağı Sincan Cezaevi Kampüsünde geniş güvenlik önlemleri alındı. Cezaevine çıkan yollarda güvenlik noktaları oluşturulurken, araçların cezaevine geçişlerine izin verilmiyor. Cezaevi bölgesi de dronelerle havadan sürekli takip altında tutuluyor. Davayı takip etmek isteyenler, araçlarını otoparka bırakmalarının ardından servis araçlarıyla bırakılıyor. Duruşma salonun etrafına polis ve jandarma ekipleri konuşlandırılırken, binanın çatısına keskin nişancılar yerleştirildi. Çevik kuvvet ekipleri, TOMA'lar ve bomba arama köpekleri de duruşma salonunun etrafında hazır bekletiliyor.

Oluşturulacak güvenlik koridorundan duruşma salonuna önce Akın Öztürk, Mehmet Partigöç ve Mehmet Dişli gibi isimlerin bulunduğu sözde Yurtta Sulh Konseyi üyeleri alındı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Genelkurmay çatı davasında hainler salona yürüyerek getirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz