ler la birlikte yakalandı!

Diyarbakır'ın, 6 ilçesi ve 104 köyünü kapsayan ve dün uzman çavuş Ramazan Bahşiş'in şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı 'Bayrak-54 Şehit Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan Müşterek Birlik Operasyonu'nda 1'i yaralı 2 in sağ olarak yakalandığı belirtildi.

Giriş Tarihi: 20.6.2017 12:39 Güncelleme Tarihi: 20.6.2017 12:39
Teröristler bombalı araçla birlikte yakalandı!

Valilik, operasyonun dünkü bölümünde çok sayıda silah ve mühimmatın yanı sıra, bir de saldırılarında kullanılacağı değerlendirilen plakalı bir aracın ele geçirildiğini açıkladı.

SICAK TEMAS SAĞLANDI

Valilikten yapılan yazılı açıklamada 7 bin 742 asker, polis ve güvenlik korucusunun katıldığı operasyonun devam ettiği belirtilerek, dün gerçekleştirilen temas araması sırasında Lice ilçesi Türeli Köyü Kalkanlı Mezrası mülki sınırları içerisinde 2 farklı yerde bir grup ile sıcak temas sağlandığı belirtildi.

1'İ YARALI 2 TERÖRİST SAĞ OLARAK YAKALANDI

Silahlı çatışma sonucu 1'i yaralı 2 teröristin sağ olarak yakalandığı bildirildi. Bağlan köyü mücavir alanında, 1 AK-47 Kalaşnikof tüfek, 2 şarjör, 7.62 mm çapında 15 fişek ele geçirildiği kaydedilen açıklamada şöyle denildi:

1 ŞEHİDİMİZ VAR

"Lice İlçesi Yolçatı Köyü kırsal alanında saat 14.40 sıralarında bir grup terörist ile sağlanan teması müteakip, çıkan silahlı çatışma neticesinde yaralı olarak hastaneye sevk edilen 1 kahraman silah arkadaşımız, Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuş, 2 personel ise hafif şekilde yaralanmıştır."

BİKSİ, EL BOMBALARI, TÜFEKLER VE...

Açıklamada, 'lılara ait 3 mağara ve 8 sığınak içinde ve çevresinde yapılan detaylı aramalarda 3 AK-47 KalAşnikof tüfek, 1 Biksi makinalı tüfek, 2 tabanca, 8 el bombası, 6 muhtelif şarjör, 32 muhtelif fişek, 11 tabanca susturucusu, 24 mutfak tüpü...

100 kilogram Amonyumnitrat, 2 fünye, 2 jeneratör, 6 el telsizi, 32 büyük pil, 20 uyku tulumu, 2 hücum yeleği, 10 leşker kıyafeti, 750 kilogram gıda ve bol miktarda yaşam malzemesi ele geçirildiği belirtildi. Adli makamlardan alınan arama kararları ile 5 köy ve 4 mezrada toplam 75 ev ve eklentilerinde arama yapıldığı belirtildi.

İNGİLTERE PLAKALI BOMBALI ARAÇ...

"Aramalarda bölücü terör örgütü işbirlikçisi olarak faaliyet yürüten 2 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, bombalı araç eylemlerinde kullanılabileceği değerlendirilen terk edilmiş vaziyette, mavi renkli plakası olmayan aracın şase numarasından yapılan sorgulamasında İngiltere plakalı olduğu tespit edilmiş, terk edilmiş araç Lice İlçe Jandarma komutanlığına çekici marifeti ile getirilmeyi müteakip muhafaza altına alınmıştır."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröristler bombalı araçla birlikte yakalandı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz