Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ile Tillerson arasında söz düellosu

ABD Başkanı ile Dışişleri eski Bakanı Tillerson arasında birbirini suçlayan açıklamalar geldi. Tillerson, Trump için "Oldukça disiplinsiz ve okumayı sevmeyen biri olarak" için ifadelerini kullandı. Trump'tan ise cevap gecikmedi ve Tillerson için 'Bir kaya kadar aptaldı' yorumunda bulundu.

Giriş Tarihi: 8.12.2018 14:23 Güncelleme Tarihi: 8.12.2018 14:23
Trump ile Tillerson arasında söz düellosu

BD Başkanı Donald Trump ile Dışişleri eski Bakanı Rex Tillerson arasında birbirini suçlayan açıklamalar geldi.

ABD Dışişleri eski Bakanı Rex Tillerson, konuk olduğu Amerikan CBS televizyonunda gazeteci Bob Schieffer'e Donald Trump'ı anlattı.

Yeni Şafak'ın haberine göre; Tillerson, Trump'la çalışmasına ilişkin "Benim için zor olan şey, disiplinli, oldukça süreç odaklı ExxonMobil şirketinden gelip oldukça disiplinsiz, okumayı sevmeyen, brifing raporlarını okumayan ve birçok şeyin detaylarına bakmayı sevmeyen ve sadece 'ben buna inanıyorum' diyen bir adamla çalışmaktı." ifadelerini kullandı.

Trump'ın genellikle içgüdüleriyle hareket ettiğini ve bunun da zaman zaman fevrilik gibi göründüğünü anlatan Tillerson, "Fevri davranmak istemiyor aslında. Gerçekten içgüdüleri ile hareket etmeye çalıştığını düşünüyorum." diye konuştu.

"BUNU YAPMAK İSTİYORUM"

Tillerson "Çok sık bir şekilde Başkan 'bunu yapmak istiyorum ve şöyle yapmak istiyorum' derdi. Ve ben de ona 'Sayın Başkan ne yapmak istediğinizi anlıyorum ama bunu yapamazsınız, bu kanunları ihlal ediyor' derdim." ifadesini kullandı.

Trump'ın Twitter kullanımını da eleştiren eski bakan, Amerikan halkının Trump'ın sosyal medya paylaşımlarıyla yetinmesinin kendisine rahatsızlık verdiğini belirtti.

TRUMP'TAN CEVAP GECİKMEDİ

Bu paylaşıma ABD Başkanı Trump'tan cevap gecikmedi. Trump, ise Twitter hesabıdnan Tillerson için "Mike Pompeo çok iyi çalışıyor. Selefi Rex Tillerson gerekli mental kapasiteye sahip değildi. Bir kaya kadar aptaldı, kendisinden yeterince hızlı kurtulamadım. Feci şekilde tembeldi. Şimdi artık dışişlerinde tamamen yeni bir durum ve büyük bir motivasyon var." ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trump ile Tillerson arasında söz düellosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN