Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çubuk Belediyesi 797 kişiye sosyal yardımda bulundu

Giriş Tarihi: 17.1.2013 11:44

Ankara'nın Çubuk Belediyesi, 2012 yılında sosyal yardımlar kapsamında 797 kişiye yardımda bulundu.

Çubuk Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü tarafından 2012 yılında 544 aileye gıda, 24 aileye giyim, 2 aileye ev eşyası, 54 aileye asker aile yardımı, 29 aileye yakacak, 2 engelliye tekerlekli sandalye, 4 engelliye akülü araç, 10 öğrenciye burs, 44 aileye nakdi yardım, 3 kişiye ücretsiz muayene, 30 öğrenciye kırtasiye, 3 aileye temizlik ve tadilat ile 48 aileye de işe yerleştirme başta olmak üzere çeşitli konularda yardım yapıldığı belirtildi.

Ramazan ayında hayırsever iş adamlarının desteği ile içinde un, pirinç, bulgur, sıvı yağ, makarna, hazır çorba, çay ve reçelden oluşan erzak paketlerinin yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaştırıldığını belirten Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, sosyal dayanışmanın önemine işaret ederek, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çubuk Belediyesi tarafından başlatılan 'Kardeş Aile Projesi' başta olmak üzere birçok konuda ihtiyaç sahibi kişilere yardımcı olunduğunu vurgulayan Başkan Özden, 'Biz belediye olarak bize müracaat eden ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza başta rehberlik ve danışmanlık hizmeti olmak üzere birçok konuda destek veriyoruz. Ekiplerimiz tarafından önce ailenin problemleri tespit edilerek, ihtiyaçlar ve çözüm yolları belirleniyor. Yürüttüğümüz çalışmalarla ihtiyaç sahiplerine sadece balık vermekle yetinmiyor, çok daha önemlisi vatandaşlarımıza tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla ve hayırseverlerimizle birlikte balık tutmaları konusunda yardımcı olarak, kimseye muhtaç olmadan başları dik, alınları açık biçimde yaşamalarını amaçlıyoruz. Bir koordinasyon merkezi gibi çalışan birimimiz, mükerrer yardımları engellediği gibi yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına da vesile oluyor'' dedi.

İhtiyaç sahiplerine sadece Ramazan ayında ulaşılmadığını anlatan Başkan Özden, yıl boyunca ihtiyaç sahiplerini takip ettiklerini kaydederek, 'Hoşgörü ve yardımlaşmada vatandaşlarımızla el ele ve dayanışma içindeyiz. Kimin neye, ne kadar ihtiyacı olduğunu biliyor ve ona göre çözüm yolları buluyoruz. Bizlere bu hayırlı işlerde yardımcı olan tüm hayırsever ilçe halkımıza ve duyarlı kurum yöneticilerimize teşekkür ederim' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çubuk Belediyesi 797 kişiye sosyal yardımda bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN