Gazdan etkilenen kuğular parklarına kavuşuyor

Taksim Gezi Parkı protestoları sırasında Ankara'da polisin gazlı müdahalesinden etkilenerek Ördekli Park'a nakledilen kuğular, yeniden 'a taşınıyor.

Giriş Tarihi: 9.7.2013 16:46
Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun 1. derecede doğal sit alanı olarak ilan ettiği 'ın müdavimleri olan kuğular, 11 Temmuz Perşembe günü eski yuvalarına yeniden dönecek.

Çankaya Belediye Başkan Bülent Tanık, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Kuğulu Park, her bir Ankaralının anılarının yaşadığı bir mekan. Burayı adına layık bir şekilde yenileyerek vatandaşlarımızın iyi zaman geçirebilmelerini sağlamanın yanında, parka adını veren kuğuların da sağlıklı bir ortamda yaşamaların sağlamayı amaçladık. Ankara'da yaşanan olaylardaki sert müdahaleler kuğularımızın da zarar görmesine neden oldu. Artık onları yeniden yuvalarına taşıyoruz." dedi.

Gezi Parkı protestolarının da merkezi haline gelen Kuğulu Park'ta yaşayan 8 kuğu, ördek ve kazlardan oluşan 35 kuş türü, polisin binlerce göstericiye sıktığı gazdan etkilenince, belediye görevlileri tarafından önce Mühye Hayvan Barınağı ardından da doğal yaşam alanlarından biri olan Ördekli Park'a nakledilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazdan etkilenen kuğular parklarına kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN