Yunus Emre'nin felsefesi Çubuklu gençlere anlatıldı

Giriş Tarihi: 6.8.2014

Çubuk Yunus Emre Anadolu Lisesi tarafından "2. Geleneksel Yunus Emre Günleri" etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında öğrencilere Yunus Emre'nin hayatı ve felsefesi anlatıldı

Çubuk Barbaros Mahallesi'ndeki Çubuk Yunus Emre Anadolu Lisesi'nde düzenlenen programda "Yunus Emre ve İnsan Sevgisi, Yunus Emre ve Hoşgörü" isimli konferans verildi. Konferans öncesi konuşan Yunus Emre Anadolu Lisesi Müdürü Fehmi Alcan, Büyük Türk Mutasavvıfı Yunus Emre'yi anma ve onun fikirlerini, anlayışını, hayata verdiği güzellikleri yeni nesillere anlatmak ve aktarmak amacıyla iki yıldır 'Geleneksel Yunus Emre Günleri' etkinliklerini düzenlediklerini aktardı.

"FELSEFESİNİ BENİMSEYİN"
Yunus Emre'nin şiirleriyle bir sevgi seli oluşturduğunu, insanlara manevi huzuru, sevgi ve hoşgörü gibi evrensel değerleri aşıladığını belirten Alcan, öğrencilerine Yunus Emre'nin hayat felsefesini benimsemeyi önerdi. Daha sonra okulun felsefe öğretmenleri Mesude Gökkaya ve Özlem Çamur tarafından Yunus Emre'nin hayatı, yaşadığı dönem, şiirlerinde işlediği temalar, insan sevgisi ve hoşgörüyü anlatan konferans verildi. Konferansın sonunda Çiğdem Karabalık tarafından Yunus Emre'nin şiirlerinden oluşan şiir dinletisi sunuldu. Şiir dinletisinin ardından folklor gösterileri, çuval, halat çekme, ip atlama, top sektirme ve elma yeme yarışmaları yapıldı.

ÖĞRENCİLERE ÖDÜL VERİLDİ
Programın sonunda Okul Müdürü Fehmi Alcan tarafından ekmek israfı konulu kompozisyon yarışmasında birinci olan Hatice Çetin'e, çuval yarışında birinci olan Enes Akdeniz'e ve Derya Akkoyun'a, halat çekme yarışmasında birinci olan 11/E ve 10/F sınıfı öğrencilerine çeşitli ödüller verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunus Emre'nin felsefesi Çubuklu gençlere anlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN