Türkiye'nin en iyi haber sitesi

günleri bugün başlıyor

AKM’de düzenlenecek “ Tanıtım Günleri” öncesinde Düzceliler kahvaltıda buluştu. Bugün başlayacak etkinlikte kentin tüm güzellikleri başkente taşınacak

Giriş Tarihi: 12.5.2016
Düzce günleri bugün başlıyor
Bugün Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un da katılımıyla açılışı gerçekleştirilecek " Tanıtım Günleri" öncesinde Düzceliler kahvaltıda bir araya geldi. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce Valisi , Düzce İl Kültür Turizm Müdürü Özcan Budak, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Fahri Altınkayık, SABAH Yayın Yönetmeni Osman Altınışık ve birçok gazetecinin katılımıyla gerçekleşen kahvaltı programında konuşan Düzce Valisi Ali Fidan, tanıtım günlerinde Düzce'yi her yönüyle Ankara'ya taşımaya gayret ettiklerini ifade etti. Kültürü, tarihi, doğa güzellikleri, ekonomisi, sanayisi ve tarımıyla, Düzce'yi "Yüzde 100 Düzce" sloganıyla tanıtacaklarını söyleyen Vali Fidan, "Düzce, neredeyse Ankara ile İstanbul'un tam ortasında bir şehir. Lojistik anlamda böyle bir özelliği ve avantajları var. Özellikle bu avantajı turizm alanında İstanbul ve Ankara'ya yakın olmasının, günü birlik ulaşım imkânını sağlamasının avantajları var" dedi.

KAVŞAK NOKTASI
Vali Fidan, "Deniz turizminden, yaylalara, şelalelere, göllere ve mağaralarına kadar alternatif turizmin her türü var. Düzce bir Türkiye mozaiği aslında. Düzce, yüzyıllara dayanan Balkanlardan, Kafkaslardan başta Karadeniz olmak üzere Anadolu'nun dört bir köşesinden göç alan bir şehir. Bu göçleri barış içinde, kardeşçe yaşatan, onlara kucak açan, farklılıkları zenginlik sayan bir kültüre sahip. Bu tabi Düzce'ye önemli bir avantaj ve dinamizm sağlıyor. Düzce'ye geldiğinizde Kafkas kültürünün, Balkan kültürünün, başta Karadeniz olmak üzere Anadolu'nun tüm özellik ve güzelliklerini görmek mümkün. Bu yemek kültürüne yansıyor, otantik yaşam kültürüne, folkloruna, halk oyunlarına yansıyor" şeklinde konuştu.

7 İLÇENİN DE TANITIMI GERÇEKLEŞTİRİLECEK
Düzce'nin tüm avantajlarını daha iyi ve daha güzel şekilde tanıtmak, özelikle başkentlilere Düzce'yi anlatmak için tanıtım günlerini tertip ettiklerini söyleyen Vali Fidan, "Düzce'nin ilçeleriyle birlikte, 7 ilçemizin tümünü tanıtım günlerinde Ankaralıların başkentlilerin beğenisine sunmuş olacağız. 4 gün sürecek olan tanıtım günlerinin ilimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.


ARDA TOPAL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzce günleri bugün başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN