Ali öldü Merve yaşasın

Giriş Tarihi: 16.8.2016
Ali öldü Merve yaşasın

Böbrek rahatsızlığı nedeniyle bir çocuğunu kaybeden anne Emine Toksoy, aynı acıyı ikinci kez yaşamak istemiyor. Acil böbrek nakli olması gereken 16 yaşındaki Merve kendisini hayata bağlayacak bağışı bekliyor

Mamak'ta ikamet eden Toksoy ailesi yıllar önce henüz 5 yaşındayken oğulları Ali'yi böbrek rahatsızlığı nedeniyle kaybetti. Daha sonra dünyaya gelen ve şu an 16 yaşında olan Merve'ye de tıpkı hayatını kaybeden ağabeyi gibi böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Tıp Fakültesi Hastanesi'nde doğduğu günden bu yana tedavi gören Merve'nin acil olarak böbrek nakli olması gerekiyor.

O ACIYI YAŞAMAYALIM
Kan grubu uyuşmazlığı nedeniyle ailesinden böbrek alamayan Merve'nin en büyük umudu kendisi gibi böbrek nakli bekleyen diğer hastaların aileleri... '0' grubu kana sahip olan bir aileye kendilerinin de A grubu bir böbrek vererek takas yapabileceklerini belirten anne Emine Toksoy "Bir çocuğumu bu hastalığa kurban verdim. İkinci kez aynı acıyı yaşamak istemiyorum. Bakanlığı bu konuda bize yardımcı olsun ve kızımı yaşatalım. Ben 26 yıllık evliyim ve 26 yıldır adeta hastanelerde yaşıyorum. Kızım her gün 8 saat diyalize girmek zorunda. Umarım bizim gibi böbrek bekleyen bir aile çıkar ve takas gerçekleşir" dedi. En çok okula gitmeyi özlediğini belirten Merve ise hayatını kaybeden ağabeyinin fotoğrafı ile poz vererek, "Umarım sağlığıma kavuşurum ve diğer arkadaşlarım gibi okula gidebilirim. Ailemdeki herkes böbreğini vermek istedi ama kan uyuşmadığı için nakil olamadım. İnşallah uygun böbrek bulunur ve ben de okula giderim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali öldü Merve yaşasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN