Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir daha bekleriz cumhurbaşkanım

İskitler esnafı kendileri ile kahve içip sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a içini döktü. Sorunların çözümü için Ankara Valisi’ne talimat veren Erdoğan, bir daha geleceğini söyledi

Giriş Tarihi: 15.10.2016
Bir daha bekleriz cumhurbaşkanım

Cumhurbaşkanı ve Başbakan Binali Esenboğa Havalimanı'ndan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne geçtiği sırada üzerinde "Sayın Reis-i Cumhur çay da hazır, kahve de. Geri adım atma!" pankartı açan İskitler esnafıyla bir araya geldi. Esnafla birlikte kahve içen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın genellikle bu yolu kullandığını ve bu nedenle dükkânında pankartı hazır tuttuğunu ifade eden lastikçi esnafı Erdal Mutlu, "Burası protokol yolu olduğu için ben pankart açtım. 2013 yılında dükkanımıza bir kere daha gelmişti Reis-i Cumhurumuz. Cumhurbaşkanımız için açtığım pankartta Osmanlı Tuğrası ve Cumhurbaşkanlığı forsu da bulunuyordu. Cumhurbaşkanımız gelince, 'Tuğrayı gördüm geldim' dedi. Fakirhanemize davetteki amacım olmasını ümit ettiğim şeyleri kendisine söylemekti" diye konuştu.

TIRAŞ DAVETİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ayasofya'nın tekrar ihya edilmesi ve 15 Temmuz'da da tescillenen İncirlik Üssü'ndeki hainlerin defedilmesi gerektiğini söyleyen Mutlu, "Bu milletin onun arkasında olduğunu ve bu teveccühün onun göstergesi olduğunu söyledik" şeklinde konuştu. Mutlu ayrıca Cumhurbaşkanı için şimdi de başka bir pankart tasarlayacağını belirtti. Sohbet esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tokalaşan 65 yaşındaki İhsan 'ın ise Erdoğan'ın elini hızla sallaması üzerine, Başbakan Yıldırım araya girerek, "Dur yahu kolunu çıkartacaksın" diye espri yaptı. SABAH'a konuşan berber İhsan Bayhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı görünce çok heyecanlandığını belirterek, "54 senedir İskitler'de berber esnaflığı yapıyorum. İşlerimiz eskiden çok güzeldi. Burada sanayi vardı, belediyemiz onları Ankara dışına attı. Bunun nedeniyle burası fuhuş alanına dönüştü. Bunlara bir önlem alınmasını söylemek için Sayın Cumhurbaşkanımızın yanına gittim. Cumhurbaşkanımız da konuyu Vali Bey'e iletti. Vali Bey de bir gece bizzat kendisi geleceğini söyledi. Böyle bir devlet lideri ile karşılaşınca kendimi kaybettim. Mesele tamamen bu. Psikolojik olarak kendimi kaybettim. Benim ona karşı bir saygısızlığım varsa ben özür dilerim" ifadelerini kullandı. İhsan Bayhan ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı berber dükkânına tıraş olmaya davet etti.

HAFTAYA DA BİZE GELECEK
İskitler esnafı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile adeta selfie yarışına girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile selfie çekmeyi başaran lastikçi esnafı Hüseyin Çalışkan ise, "Kendisinden söz aldım. Önümüzdeki hafta da bizim dükkâna kahveye gelecek. Kendisi için bir hediye hazırlıyorum" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir daha bekleriz cumhurbaşkanım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN