Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent için 1 gün yetmez

Büyükşehir Belediye Başkanı , ayda 5 gün olan toplantısını 1 güne indirdi. Buna karşı çıkan , sorunların 1 günde çözülemeyeceğini açıkladı

Giriş Tarihi: 19.4.2019
Başkent için 1 gün yetmez
AK Parti Ankara İl Başkanlığı binasında gerçekleştirilen toplantıya, İl Başkanı Hakan Han Özcan, İl Başkan Yardımcıları ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Özcan, seçim kampanyası döneminde yoğun çalışma sergileyen ve emek gösteren basın mensuplarına ve partililere teşekkür etti.

1 OYUN BİLE TAKİPÇİSİ OLDUK
Seçim günü Ankara'da 50 bin 817 kişinin görev yaptığını dile getiren Özcan, almadıkları eksik imzalı tutanak olmadığını aktardı. Özcan, "Sabah sandık yönetiminde, erken saatte okulda oturmayan 5 sandık tespit ettik. Onun yerinede hemen yedek yönetimimiz, eğer onda da sıkıntı varsa, yerine kat sorumlumuz görevlendirilmiştir. 12 bin 180 sandık içinde 5 sandıktan bahsediyorum. Ankara teşkilatları olarak bu zamana kadar hep sandığa sahip çıkan, 1 oyun bile takipçisi olan bir teşkilat olduk" ifadelerini kullandı. Seçimin kendileri için bitmediğini belirten Özcan, "Teşkilatlar için seçim bitmemiş oluyor, bazı sandıklarda itirazlarımızı yaptık. Bazı yerlerde kabul edildi, bazı yerlerde kabul edilmedi. Bir üst kurula başvurduk. Orada da bazı yerlerde itirazlarımız yetersiz görüldü, bazı yerlerde kabul edildi" şeklinde konuştu. İtiraz edilen yerlerde oyların kime çıktığından ziyade vatandaşların oy iradesine sahip çıkmanın daha önemli olduğunu vurgulayan Özcan, sadece kendi partilerinin oylarına değil vatandaşların da iradelerine sahip çıktıklarını aktardı.

ÇALIŞTIRMIYOR DEMESİNLER
İlk Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında AK Parti ve MHP'nin 2 önerge sunduğunu ancak bu önergelerden birisinin hiç okunmadığını söyleyen Özcan, önerge okunmadan, oylanmadan "Bu önerge benim hoşuma gitmedi, ben bu önergeyi kabul etmem" ifadesinin yanlış olduğunu belirtti. Özcan, "Ortak akılla yöneteceğiz dediysen, beraber yöneteceğiz dediysen meclisteki 107 meclis üyesine saygı duymalısın" ifadelerini kullandı. Hakan Han Özcan, önümüzdeki mayıs ayı Meclis toplantısını 1 günde yapacağını açıklayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı eleştirdi. Ankara'nın sorunlarının 1 günde konuşulup çözülemeyeceğini anlatan Özcan, "Meclisi terbiye etmek istercesine 1 güne çekmek doğru değil. Belediye Meclisi'ni 1 güne indirmeye çalışan bir düşünce, iki gün sonra bizi çalıştırmıyorlar demesin" diye konuştu.

ÖZELEŞTİRİ YAPACAĞIZ
Bir basın mensubunun "Ankara'da aday ile ilgili bir şüphe var mıydı?" sorusunu cevaplayan Özcan, "Biz liderinin arkasında sapasağlam duran bir teşkilatız. Partimiz istişare kurullarını harekete geçirmiştir. O kurulda çıkan kararı ve genel başkanımızın uygun gördüğü ismi, biz teşkilat olarak belirlenen adayın seçim sürecinde en iyi şekilde desteklenmesini sağlamakla ve parti politikamızı vatandaşa daha iyi anlatmanın yollarını aramayla yükümlüyüz" dedi. Seçim sonrası il başkanlığı olarak bir özeleştiri yapacaklarını belirten Özcan, "Teşkilat olarak kendi içimizde bir özeleştiri yapacağız. Bu özeleştiriyi de Cumhurbaşkanımıza ve genel merkezimize sunacağız" diyerek sözlerini noktaladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent için 1 gün yetmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN