Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuş Cenneti’nde 6. foto safari

Doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini büyüleyen ve 200’den fazla kuş türüne ev sahipliği yapan ’nde düzenlenen yarışma yoğun bir katılımla gerçekleşti

Giriş Tarihi: 24.6.2019
Kuş Cenneti’nde 6. foto safari

Başkanlığını Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan'ın yaptığı Başkent Ankara Meclisi tarafından düzenlenen, Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Nallıhan Belediyesi ve Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) katkılarıyla gerçekleşen yarışmaya Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen 150 fotoğrafçı katıldı.

ÖLDÜRMEYELİM ÖLÜMSÜZLEŞTİRELİM
Yarışma öncesi yapılan açılış programına, Ankara Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran, AK Parti Ankara Milletvekili ve Başkent Ankara Meclisi Başkanı Nevzat Ceylan, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Nallıhan Kaymakamı Murat Kahraman, Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür yardımcısı Mustafa Bulut ve SABAH Ankara Yayın Yönetmeni Osman Altınışık katıldı. Nevzat Ceylan "Nallıhan Kuş Cenneti Ankara'ya en yakın mesafede bulunan, Türkiye'nin en önemli sulak alanlarından biri" dedi. Yaban hayatının korunması, nesli tükenen hayvan türlerinin gözetilmesi ve çevre bilincinin geliştirilmesi amacıyla foto safari yarışmasının ilkinin 1997 yılında düzenlendiğine dikkat çeken Nevzat Ceylan avcılığın tüfekle değil fotoğrafla yapılmasını özendirmeyi amaçladıklarını kaydetti. Bu konuda yapılan çalışmalar neticesinde ciddi bir bilinçlenme olduğunu aktaran Ceylan "Buna vesile olmaktan gurur duyuyorum, canlıları öldürmeyelim ölümsüzleştirelim" dedi. Foto safariye katılan yarışmacılara "Rastgele" diyen Nevzat Ceylan'ın deklanşöre basmasıyla yarışma başladı. 2 gün süren etkinliğe çok sayıda fotoğraf ve doğa tutkunu katıldı. 3 Temmuz'da seçici kurulun yapacağı değerlendirme ile dereceye giren fotoğraflar belirlenecek ve dereceye girenlere para ödülü verilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuş Cenneti’nde 6. foto safari
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN