Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hacı Bayram’daki drifte STK tepkisi

Çamii önünde yapılan driftte tepkiler çığ gibi büyüyor. STK’lar cami önünde drift rezaletini kınadı. Yapılan açıklamada halkından özür dilenmesi istendi

Giriş Tarihi: 22.5.2020 ABONE OL
Hacı Bayram’daki drifte STK tepkisi
115 STK adına katılan 12 sivil toplum kuruluşu Hacı Bayram Veli Türbesi önünde toplandı. Büyükşehir Belediyesi 16 Mayıs'ta Hacı Bayram Veli Hazretlerinin türbesi önünde 19 Mayıs töreni bahanesiyle yarış motosikleti ile çekim yapmıştı. Saygısızca yapılan bu olay üzerine sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile birlikte Hacı Bayram Veli Türbesi önünde toplandı. Maske takan temsilciler açıklamada sosyal mesafe kuralına da uydu.

SORUMLULARDAN HESAP SORULSUN
Hüdaverdi vakfı adına Cemal Güngör, "Bu toplantıyı gerçekleştirmemizin sebebi Ankara'mızın manevi mimarı ve sahibi Hacı Bayramı Veli hazretlerine yapılan saygısızlığı kınamak ve sorumluların hesap vermesi için sonuna kadar mücadele edeceğimizi ifade etmektir. Her ne isim altında yahut her ne kisve için de olursa olsun din-i Mübin-i İslam'a tüm Müslümanlara ve Ankaralı hemşehrilerimize karşı çok büyük bir saygısızlık içeren Hacı Bayramı Veli hazretlerinin huzurunda yapılan drift gösterisinin sorumlularından hesap sorulana kadar takipçisi olmak bizim boynumuzun borcudur. Bir daha Hacı Bayram-ı Veli huzurunda böyle edepsizlikler ve saygısızlıklar yaşanmaması ümidiyle"

ARKADAŞINA GÖNDER
Hacı Bayram’daki drifte STK tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA