Avrupa’da kavgayı körüklüyor

Genel Başkanı , ülkede Müslümanların en önemli kuruluşuna düşmanlık yapan ’e haddini bildirdi: Sınırı aştınız. Ölçüsüz yaklaşımınız kavgayı körüklüyor

Giriş Tarihi: 13.5.2019
Avrupa’da kavgayı Bild körüklüyor
Almanya'da 900'ü aşkın camisi ile hoşgörü, sevgi, yardımlaşma duygularını yayan, radikalleşmesinin önündeki en büyük engel olan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) üzerinde son dönemde oynanan oyun iftarda cevabını aldı. DİTİB'e düşmanlık eden, imamları hedef alan, devlet desteğinin kesilmesi için çırpınan Bild'e, DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen ağzının payını verdi.

ÖLÇÜSÜZ YAKLAŞIYORLAR
Türkmen, Bild'in DİTİB'e karşı sınırı aştığını ifade etti ve bunun Alman Basın Konseyi tarafından da böyle adlandırıldığını söyledi. Türkmen, Bild ve aynı zihniyetteki gazetelerin Avrupa'nın birçok ülkesinde Müslümanlara, camilere ve başörtülü kadınlara karşı ölçüsüzce yaklaştığını, bunun toplum ve insanlar arasında gerginliklere, suçlamalara, sürtüşmelere ve kavgalara neden olduğu ifade etti.

DİKEN TARLASINA GÜL OLALIM
Kamuoyundakİ marjinalleşmenin Almanya'daki İslam düşmanlığını artırdığını ve Müslümanlar arasında endişeye neden olduğuna da dikkat çeken Türkmen, "Gelin, her birimiz diken tarlasında bir gül olmaya aday olalım. Hep beraber yeryüzündeki bütün kötülüklere rağmen iyiliğin anahtarı olalım. 'Dünyada iyilik kalmadı' diyenlere inat kışın karın ortasında açan kardelen çiçeği gibi olalım. Yüksek sesle 'Dünyayı iyilik değiştirecek' diye haykıralım" dedi.

İbrahim TAŞ/KÖLN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa’da kavgayı Bild körüklüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN